Wiadomości z Katowic

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas zgromadzeń w Katowicach!

  • Dodano: 2020-07-20 08:30, aktualizacja: 2020-07-20 08:38

Katowiccy policjanci zabezpieczali wczoraj dwa zgromadzenia, które odbyły się w centrum stolicy Śląska.

Mundurowi dbali nie tylko o bezpieczeństwo osób biorących udział w imprezie, ale również mieszkańców stolicy Śląska. Podczas zgromadzeń nie odnotowano żadnych incydentów.

W sobotnie popołudnie prawie 280 policjantów zabezpieczało dwa zgromadzenia, które rozpoczęły się punktualnie o godzinie 13.00. Jedno zgromadzenie rozpoczęło się na Placu Karola Miarki, a jego uczestnicy przeszli ulicami Katowic na Plac Wolności.

Drugie ze zgromadzeń odbywało się na Placu Sejmu Śląskiego

Na czas tych wydarzeń niektóre ulice zostały czasowo zamknięte, a ruchem kierowali policjanci. O bezpieczeństwo osób przybyłych na zgromadzenia, a także mieszkańców stolicy Śląska dbali katowiccy policjanci wsparci funkcjonariuszami oddziałów prewencji z Katowic i Częstochowy. W zabezpieczeniu brali udział funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, kryminalni, policjanci z zespołu antykonfliktowego, a także śląscy kontrterroryści. W zabezpieczenie przemarszu zaangażowany został również Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. ochrony praw człowieka mł. insp. Krzysztof Kazek. W tłumie obecni byli również policjanci nieumundurowani, po to, aby być jak najbliżej uczestników i z tej perspektywy dbać o ich bezpieczeństwo. Podczas zgromadzeń nie odnotowano żadnych incydentów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.