Wiadomości z Katowic

Policjani uczyli pracowników sądu jak się skutecznie obronić

  • Dodano: 2016-11-14 09:00

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili kolejne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa dla pracowników sądu. W tym tygodniu w zajęciach uczestniczyli sędziowie i pracownicy Sądu Rejonowego Katowice - Zachód. W mini kursie samoobrony wzięło udział 25 osób, które pod okiem policyjnych instruktorów uczyły się jak odeprzeć atak agresora. Podczas spotkania pracownicy sądu przeszli również krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


W tym tygodniu odbyły się już drugie zajęcia z zakresu bezpieczeństwa osobistego dla pracowników SąduRejonowego Katowice- Zachód. W mini kursie samoobrony wzięło udział 25 osób, które pod okiem policyjnych instruktorów uczyły się jak odeprzeć atak agresora. W sumie  w kursie samoobrony weźmie udział około 80 osób.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu na temat profilaktycznych aspektów samoobrony, który przeprowadziła policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Katowicach – st. asp. Adrianna Mazur. Podczas prelekcji omówiła między innymi sposoby uniknięcia napadu, a także zaprezentowała rodzaje urządzeń obronnych, które powinny znaleźć się w każdej damskiej torebce.

Mundurowi, na co dzień szkolący innych policjantów w zakresie taktyk i technik interwencji - kom. Sebastian Hulin, asp. szt. Jacek Frucz oraz mł. asp. Darisz Klocek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, rozpoczęli zajęcia fizyczne. Uczestnicy szkolenia mieli szansę nauczyć się chwytów obezwładniających napastnika, jak obronić się przed duszeniem oraz w jaki sposób kopać i uderzać, aby wyjść z opresji bez szwanku. Pomimo zmęczenia na twarzach kursantów widać było satysfakcję i większą pewność siebie. Mamy nadzieję, że zdobyte przez nich umiejętności nigdy nie będą musiały zostać wykorzystane.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-383076.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.