Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjant z katowickiej drogówki najlepszy w garnizonie śląskim

  • Dodano: 2019-06-17 09:45

Zakończyła się XXXII edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”.

Po raz kolejny funkcjonariusz katowickiej komendy okazała się bezkonkurencyjny wobec swoich kolegów z województwa. Wśród 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących jednostki garnizonu śląskiego, najlepszy okazał się sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Po raz kolejny odbyły się zmagania policjantów ruchu drogowego, które trwały trzy dni.

Zawody były podzielone na różne konkurencje

Pierwszego dnia policjanci sprawdzili swoje umiejętności jazdy sprawnościowej służbowym motocyklem i samochodem. Drugiego dnia uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. Ostatniego dnia zmagań policjanci zmierzyli się z testem wiedzy oraz zaprezentowali swoje umiejętności strzeleckie, gdzie bezkonkurencyjny okazał się być sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Następnie z niecierpliwością wszyscy czekali na finalną klasyfikację pretendentów.

Policjant z Katowic najlepszy

Po podliczeniu punktów zdobytych przez funkcjonariuszy w poszczególnych konkurencjach, najlepszym w klasyfikacji generalnej okazał się być nasz kolega sierż. sztab. Dariusz Nieszporek, który zajął I miejsce. Nasz zwycięzca został nagrodzony pucharem oraz otrzymał nagrodę rzeczową motorower marki Junak, ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach Mirosława Grzywę. Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył zwycięzcy nagrodę pieniężną oraz inne nagrody ufundowane przez Wojewodę Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice oraz Prezesa Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA ( International Police Association).

Gratulujemy zwycięstwa naszemu policjantowi oraz życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim zawodów o tytuł „Policjanta Roku Ruchu Drogowego”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.