Wiadomości z Katowic

Policyjna akcja "Bezpieczna autostrada A4". Kontrole na prawie 700 kilometrowej trasie

  • Dodano: 2022-01-28 09:00, aktualizacja: 2022-01-28 11:34

28 stycznia, w godz. 8:00-16:00, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. "Bezpieczna Autostrada A4".

Policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna Autostrada A4"

Na najdłuższej autostradzie w Polsce – A4, to aż 670 km – funkcjonariusze przeprowadzą wzmożone kontrole przy wykorzystaniu między innymi nieoznakowanych radiowozów z zespołów SPEED. Do akcji przystąpią również policjanci z Wrocławia, Katowic, Krakowa oraz Rzeszowa.


Celem akcji ,,Bezpieczna Autostrada A4” jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przez kierujących pojazdami obowiązujących limitów prędkości, utrzymywanie prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami, czy też sposób w jaki wyprzedzają lub zmieniają pas ruchu. To także kontrola innych niezgodnych z prawem zachowań, jak np. rozmowa w czasie jazdy przez telefon – czytamy na stronie policji.

Odblaski i apteczki pierwszej pomocy w prezencie

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego uczestnikom wręczane będą elementy odblaskowe oraz apteczki pierwszej pomocy.

Partnerami działań jest Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, GDDKiA oddz. w Opolu, Krajowa Administracja Skarbowa, WORD Opole oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.