Wiadomości z Katowic

Policyjne patrole rowerowe wyruszyły w miasto

  • Dodano: 2020-04-24 07:45, aktualizacja: 2020-04-24 07:53

Policyjne patrole rowerowe wyruszyły w miasto. Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Pawła Barskiego służba w ramach patroli rowerowych będzie odbywać się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych.

To już kolejny rok, kiedy katowiccy policjanci patrolują nasze miasto na jednośladach

Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Pawła Barskiego służba w ramach patroli rowerowych będzie odbywać się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Policjanci na rowerach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach rekreacyjnych miasta, takich jak parki, okolice zbiorników wodnych, lasów, no i oczywiście na trasach rowerowych. Ale to nie jedyne miejsca, gdzie policjanci z grupy rowerowej będą kierowani. Mundurowych na rowerach będzie można spotkać także w centrum miasta, strefie kultury, czy innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione, jak chociażby zatłoczone parkingi, na których mieszkańcy Katowic oraz przyjezdni pozostawiają swoje samochody. Mundurowi na rowerach swoją obecnością będą oddziaływać nie tylko prewencyjnie, ale także będą podejmować interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Stróże prawa będą zwracać uwagę między innymi na osoby pijące alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać bezpieczeństwo i porządek publiczny. Ponadto policjanci patrolując miasto, będą zwracać uwagę, czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń dotyczących m.in. przemieszczania się i obowiązku zakrywania ust i nosa.

Policjanci z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach Katowic. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie, jak jesteśmy przyzwyczajeni, czarną czy granatową. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych

Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób pozwoli uniknąć kolejnych zagrożeń oraz wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach, z których korzystają mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.