Wiadomości z Katowic

Policyjne patrole w Katowicach z wykorzystaniem drona

  • Dodano: 2020-04-21 07:45, aktualizacja: 2020-04-21 07:53

Katowiccy policjanci pełnią służbę, kontrolując m.in. parki i skwery pod kątem przestrzegania obostrzeń dotyczących stanu epidemii.

W ubiegły weekend mundurowi z katowickiej komendy wykorzystywali podczas patrolu drona, który niewątpliwie ułatwił kontrolę ogromnych terenów katowickich parków. Stróże prawa nie tylko reagowali na łamanie obowiązujących obostrzeń, ale również przypominali o konieczności zachowania bezpieczeństwa, ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, katowiccy policjanci kontrolują miejsca pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Policjanci kontrolują parki, skwery i inne miejsc grupowania się osób

Mundurowi nie tylko reagują na łamanie obowiązujących obostrzeń, ale również przypominają o konieczności zachowania bezpieczeństwa, ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa. W ubiegły weekend katowiccy stróże prawa, podczas patrolu katowickich parków wykorzystali drona. Użycie drona pozwala na monitorowanie terenu z dużej odległości i daje czas na odpowiednią reakcję służb, zwłaszcza w sytuacjach monitorowania dużej liczby ludzi lub rozległego obszaru.


Od 20 kwietnia, w związku z pierwszym etapem znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, można m.in. w celach rekreacyjnych wejść do lasu i parku, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

Pamiętajmy jednak, że pomimo zniesienia pewnych ograniczeń, w trosce o dalszą ochronę obywateli, nadal obowiązywać będą wszystkich niezmienne zasady bezpieczeństwa.

  • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
  • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  •  kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.
Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również