Wiadomości z Katowic

Ponad promil alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. To go nie powstrzymało!

  • Dodano: 2024-06-06 10:45

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali kierowcę samochodu marki BMW. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich prowadził pojazd, mając w organizmie ponad promil alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu. Mężczyźnie za swoje czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Siemianowic Śląskich wpadł na kontroli drogowej

Mundurowi wczesnym rankiem kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami przy ulicy Kościuszki w Katowicach. Podczas służby dokonali kontroli trzeźwości mężczyzny, który prowadził bmw. Jak się okazało miał on 0,48 mg/l alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym poruszał się mieszkaniec Siemianowic, od ponad roku miał zatrzymany dowód rejestracyjny oraz nie posiadał aktualnej polisy OC. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Jego sprawa trafi niebawem do sądu.

Katowiccy policjanci apelują!

Kierowco, bądź odpowiedzialny i zachowaj zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osobny apel kierują też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźcie bierni i nie pozwalajcie na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również