Wiadomości z Katowic

Powiesili zdjęcia europosłów na szubienicach. Do tej pory nikt ze sprawców nie ma zarzutów

 • Dodano: 2019-07-25 14:00

Katowicka prokuratura informuje, że uzyskała amerykańską pomoc prawną w jednym z wątków śledztwa w sprawie kontrowersyjnego happeningu narodowców, którzy powiesili w Katowicach na szubienicach zdjęcia europosłów – poinformował portal TVN24.

Do zdarzenia doszło 25 listopada 2017 roku na placu Sejmu Śląskiego, przy pomniku Wojciecha Korfantego

To tam zgromadziło się kilkudziesięciu narodowców, którzy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce.

Na szubienicach powieszono wizerunki: Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun. Jednak do tej pory w sprawie nikt nie usłyszał zarzutów. W sprawie przesłuchano już 22 świadków. Śledztwo prokuratury zostało przedłużone do 26 listopada tego roku.

Szok i niedowierzanie! Ludzie walczą ze szczurami o ubikację!
Zobaczcie w TOP 5 Silesia Flesz!


Źródło: TVS

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • nie czuję się bezpiecznie

  Katowicka prokuratura. I wszystko jasne. Do dyspozycji kk, kc, obyczaje społeczne, mowa nienawiści i inne [...]ety. Prawne ramię brunatnej wierchuszki ma problem z egzekwowaniem prawa w błahej sprawie. Z Prokuratorem Generalnym na czele, który prawdopodobnie za całokształt działalności powinien być postawiony w stan oskarżenia (przedmiotowego a nie rozmytego podmiotowego). Ale jak zniszczyć człowieka na podstawie wątłych dowodów na korzyść oskarżonego i mimo podstaw do umorzenia, to nawet sędziego zbałamucą. Mistrzostwo."no comment" powinno wystarczyć, bo wiadomo, czego się spodziewać od samego początku

  • nie czuję się bezpiecznie
   2019-07-29 11:34
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.