Wiadomości z Katowic

Prace pielęgnacyjne drzew i pozimowe naprawy nawierzchni. Czasowe zmiany organizacji ruchu

  • Dodano: 2022-03-18 10:00

W poniedziałek rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu z powodu pozimowych napraw na ul. Chorzowskiej. Z kolei w niedzielę, 20 marca Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przeprowadzi prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda – zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów.

Na ul. Chorzowskiej czasowa zmiana organizacji ruchu

W poniedziałek 21 marca od godz. 6:00  na ulicy Chorzowskiej - na odcinku od granicy z Chorzowem do włączenia ul. Tysiąclecia (z kierunku Chorzowa) z wyłączeniem odcinków na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego - rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z prowadzonymi pracami naprawczymi nawierzchni.

Prace  naprawcze uszkodzonej nawierzchni, polegające na frezowaniu i wymianie warstwy asfaltu w miejscach szczególnie zniszczonych, będą wykonywane przez wyłonioną w przetargu firmę ROMUS. Ich koszt to ponad 2 200 000 zł. Prace będą wykonywane pod ruchem, z zawężeniem jezdni  z dwóch pasów do jednego. Planowany termin realizacji wynosi 25 dni kalendarzowych.

Prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda. Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów

W najbliższą niedzielę, 20 marca odbędą się prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda. W związku z tym 20 marca, od 06:57 do 14:00 na liniach 13 i 16 będzie obowiązywać tymczasowy rozkład jazdy. 

  • Tramwaj linii 13 (począwszy od kursu o godz. 06:57 z przystanku Katowice Plac Wolności) będzie kursował na trasie Katowice Plac Wolności – Koszutka Słoneczna Pętla. 
  • Tramwaj linii 13 (począwszy od kursu o godz. 07:07 z przystanku Siemianowice Plac Skargi) będzie kursował na trasie Siemianowice Plac Skargi – Wełnowiec Plac Alfreda. 
  • Tramwaj linii 16 (począwszy od kursu o godz. 7:01 z przystanku Brynów Centrum Przesiadkowe) będzie kursował na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – Koszutka Słoneczna Pętla.

Na odcinku Koszutka Słoneczna Pętla – Wełnowiec Plac Alfreda do dyspozycji pasażerów zostanie oddany autobus zastępczy T-16, kursujący zgodnie z rozkładami linii tramwajowych 13 i 16.

Obowiązujące przystanki zastępcze to:

  • Kierunek Wełnowiec Plac Alfreda: Koszutka Słoneczna Pętla (na pętli, naprzeciwko przystanku tramwajowego) > Koszutka Jesionowa (za przejściem dla pieszych) > Wełnowiec Poczta (przystanek autobusowy) > Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy w rejonie tramwajowego na wysokości przejścia dla pieszych) > Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) > Wełnowiec Pl. Alfreda (autobusowy – zlokalizowany na al. Korfantego).
  • Kierunek Koszutka Słoneczna Pętla: Wełnowiec Pl. Alfreda (przystanek autobusowy – zlokalizowany na al. Korfantego) > Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) > Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy w rejonie tramwajowego na wysokości przejścia dla pieszych) > Koszutka Słoneczna (autobusowy).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również