Wiadomości z Katowic

Prezydent Katowic Marcin Krupa staje murem za marszałkiem województwa

  • Dodano: 2023-03-06 17:45

Byli koledzy marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego złożyli wniosek o odwołanie go ze stanowiska. Po stronie marszałka stanęli prezydenci największych śląskich miast i samorządowcy z Ruchu Tak dla Polski. Co ciekawe, gdy Chełstowski jeszcze należał do PiS, znajdował się w ogniu krytyki tych osób, które go dziś bronią.

Koniec partyjnej przyjaźni

Prezydenci największych miast w regionie oraz śląscy samorządowcy stanęli murem za marszałkiem Jakubem Chełstowskim. Jeszcze do niedawna marszałek należał do Prawa i Sprawiedliwości – teraz o jego odwołanie ze stanowiska wniosek złożyli byli partyjni koledzy Chełstowskiego. Jednym z ich argumentów jest to, że marszałek nie ma już mandatu na sprawowanie władzy, gdyż otrzymał władzę dzięki głosom mieszkańców. Reakcja prezydentów śląskich miast, a także samorządowców z Ruchu Tak dla Polski była natychmiastowa, mimo że jeszcze pół roku temu głośno krytykowali marszałka.

Murem za marszałkiem

Po stronie marszałka opowiedzieli się prezydenci największych śląskich miast: Katowic, Tychów i Sosnowca. Zdaniem samorządowców, do złożenia wniosku o odwołanie marszałka miał się przyczynić wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Prezydent Tychów Andrzej Dziuba zachęca wojewodę do podjęcia wspólnej dyskusji na temat problemów województwa.

- Jak wiemy, za wnioskiem o odwołanie marszałka stoi wojewoda śląski. Mamy propozycję, zamiast toczyć polityczne boje zapraszamy wojewodę do wspólnego stołu z marszałkiem województwa, przewodniczącym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i weźmy się za problemy, które gnębią nasz region.

Obecnego marszałka broni także prezydent Katowic, Marcin Krupa. Apeluje, aby samorządy i polityka się ze sobą nie mieszały.

- Wiemy, że przewoźnik, który chce rozpocząć działalność na lotnisku jest ograniczany przez dziwne i niezrozumiałe decyzje, pochodzące od szczebla centralnego. Nie ma naszej zgody na takie działanie. Bądźmy razem i działajmy na rzecz samorządów, a polityka niech się od samorządów trzyma jak najdalej.

Relacje z całej konferencji prasowej można obejrzeć poniżej!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również