Wiadomości z Katowic

Prezydent Marcin Krupa z wysokim wynikiem w sondażu

  • Dodano: 2022-09-21 14:00

Na kogo zagłosowaliby mieszkańcy Katowic w wyborach na prezydenta? Znamy wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych. Liderem badania jest obecnie urzędujący prezydent. 

Marcin Krupa faworytem na prezydenta Katowic w sondażu

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) dla serwisu LokalnaPolityka.pl gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory na prezydenta Katowic, zdecydowaną większość głosów od mieszkańców otrzymałby obecnie urzędujący prezydent miasta, Marcin Krupa (41,69% głosów).

Na drugim miejscu znalazł się Jarosław Makowski (22,17%) z Platformy Obywatelskiej, a na trzecim Mariusz Skiba (11,25%) z Prawa i Sprawiedliwości.

Pozostali wymienieni kandydaci to Ilona Kanclerz (2,88%) i Jarosław Gwizdak (2,04%). Problem z wyborem miało 19,97% osób badanych, którzy odpowiedzieli „Nie wiem”.

Dane pochodzą z badania opinii mieszkańców Katowic, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Samorządowych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) w dniach 18.07-22.07. 2022 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę N=500 pełnoletnich mieszkańców. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć oraz wiek (dane wg GUS).

Prezydent Marcin Krupa z wysokim wynikiem w sondażu

Komentarze (1)    dodaj »

  • Małpa z bananem w ręku

    Przy takich kandydatach to małpa z bananem w ręku miałaby 95% poparcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również