Wiadomości z Katowic

Program "Klimatyczne Katowice" wystartował. Za nami inauguracja w Pałacu Młodzieży

  • Dodano: 2024-01-19 08:30, aktualizacja: 2024-01-19 08:47

W Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja Miejskiego Programu Edukacji Klimatycznej "Klimatyczne Katowice" skierowanego do uczniów klas VII. Program ma na celu edukację młodego pokolenia na temat zmian klimatu oraz ich wpływu na nasze życie i środowisko naturalne.

Katowicka inauguracja programu edukacyjnego

Uczniowie biorący udział w programie będą mieli okazję zgłębiać problematykę zmian klimatu w czterech obszarach tematycznych: antropogenicznych zmianach klimatu, bioróżnorodności, krytyce konsumpcjonizmu oraz transformacji energetycznej. Dzięki temu zdobędą wiedzę nie tylko na temat przyczyn i skutków zmian klimatu, ale także o tym, jakie działania mogą podejmować, aby przyczynić się do ochrony środowiska.

Zespół odpowiedzialny za opracowanie programu składał się z nauczycieli szkolnych, akademickich oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice i radnych. Program przeszedł proces pilotażu i ewaluacji, aby zapewnić jego skuteczność i odpowiednio dostosować treści do potrzeb uczniów.

Po udanej inauguracji Miejski Program Edukacji Klimatycznej "Klimatyczne Katowice" zostanie wprowadzony do katowickich samorządowych szkół podstawowych od 1 września. To inicjatywa, która ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi, ale także zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również