Wiadomości z Katowic

Przy ul. Objazdowej zawalił się dach budynku. Strażacy z psami przeszukują gruzowisko

  • Dodano: 2023-06-23 13:30

Dziś rano zawaliła się część budynku przy ul. Objazdowej. Na miejscu katastrofy strażacy z psami ratunkowymi sprawdzają, czy pod gruzami nie znajdują się osoby poszkodowane.

Katastrofa budowlana w Katowicach

W piątek 23 czerwca w Katowicach doszło do katastrofy budowlanej. Ok. godz. 8:30 przy ul. Objazdowej 6 zawaliła się konstrukcja dachu budynku. Na miejscu interweniują strażacy z psami ratowniczymi. Na ten moment nie ujawniono żadnych osób poszkodowanych.

– W pierwszej kolejności na miejsce udały się 3 zastępy PSP wraz z oficerem operacyjnym. W drugiej fazie działań na miejsce zadysponowano grupę poszukiwawczo-ratowniczą z terenu województwa śląskiego. Psy ratownicze po pierwszym przeszukaniu nie potwierdziły możliwości występowania osób poszkodowanych – powiedział kpt. Michał Październik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Przeszukiwanie gruzowiska jest kontynuowane za pomocą kamer wziernikowych i innych detektorów, które umożliwiają lokalizowanie osób. Nadal nie potwierdzono, aby ktoś się tam znajdował. Wkrótce na teren gruzowiska ponownie zostaną wpuszczeni ratownicy z psami. Jeśli zostanie wykluczona możliwość przebywania na gruzowisku osób poszkodowanych, decyzją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego budynek zostanie rozebrany przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również