Wiadomości z Katowic

Publiczność wraca do NOSPR na zakończenie sezonu!

  • Dodano: 2020-06-24 08:00, aktualizacja: 2020-06-24 08:12

To będzie z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów sezonu.

NOSPR zaprasza na pierwszy od ponad trzech miesięcy koncert z udziałem publiczności. Orkiestra wystąpi w zmniejszonym składzie, a na specjalnie dostosowanej sali publiczność zasiądzie w maseczkach.

Tym koncertem pragniemy symbolicznie zakończyć ponad trzymiesięczny okres milczenia, spowodowanego pandemią. Przede wszystkim pragniemy jednak złożyć hołd naszemu najdroższemu przyjacielowi i Mistrzowi, prof. Krzysztofowi Pendereckiemu. To bardzo znamienne, że po tej przerwie odrodzimy się dzięki jego muzyce —mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR.

Publiczność będzie mogła powrócić do NOSPR na symboliczne zakończenie sezonu już 26 czerwca o godz. 19.30. Koncert będzie również dostępny w transmisji live na stronie internetowej NOSPR, w serwisie YouTube i na profilu NOSPR na Facebooku.

Orkiestra wystąpi w zmniejszonym składzie, bez solistów i bez dyrygenta - muzyków poprowadzi koncertmistrz, Piotr Tarcholik. Podczas koncertu obowiązywać będą specjalne zasady bezpieczeństwa. Nieczynne będą szatnie i restauracje, nie będzie również przerwy. Na widowni zasiądzie ograniczona liczba słuchaczy, którzy będą mieli obowiązek posiadania maseczek zakrywających nos i usta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.