Wiadomości z Katowic

Pyton na osiedlu Tysiąclecia. Znaleziono wylinkę węża!

  • Dodano: 2021-07-15 14:00, aktualizacja: 2021-07-15 15:03

Wczoraj Urząd Miasta w Katowicach powiadomił o niecodziennym znalezisku. Przy jednym z bloków na osiedlu Tysiąclecia znaleziono wylinkę pytona dywanowego.

14 lipca na profilu w mediach społecznościowych Urzędu Miasta w Katowicach pojawiła się informacja ostrzegająca mieszkańców miasta o możliwej obecności węża dywanowego w okolicach osiedla Tysiąclecia.

Wylinka pytona dywanowego w Katowicach

Niedaleko budynku przy ul. Piastów 9 w środę 14 listopada znaleziono wylinkę pozostawioną przez pytona dywanowego. Wylinką nazywa się zrzuconą przez węża skórę. Dorosłe osobniki zrzucają ją do kilku razy w roku, natomiast młode, które wciąż rosną, mogą robić to nawet raz w miesiącu.

Nie wiadomo, w jaki sposób wylinka pojawiła się na osiedlu. Mieszkańcy debatują czy wąż naprawdę jest na wolności, czy jedynie ktoś wyrzucił wylinkę np. przez okno.

Wąż na katowickim osiedlu

Jak przekazuje Urząd Miasta w Katowicach, pyton dywanowy dorasta do ok. 2 m długości i nie jest wężem niebezpiecznym dla człowieka. Poluje głównie na myszy i szczury. 

Służby miejskie proszą mieszkańców o kontakt ze Strażą Miejską, jeśli ktoś zauważy węża.

– Zwierzę nie uciekło z żadnej zarejestrowanej hodowli, dlatego w przypadku natrafienia na węża prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Katowicach (tel. 986 lub 32 3599 530), która wyśle specjalistyczny podmiot w celu schwytania węża i zapewnienia mu bezpieczeństwa – przekazują.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również