Wiadomości z Katowic

"Rajd" motocyklisty w Katowicach zakończony przez zabrzańskich policjantów z grupy "SPEED"

  • Dodano: 2022-07-29 07:45, aktualizacja: 2022-07-29 08:33

Łącznie 13 tysięcy złotych mandatu oraz 28 punktów karnych - to konsekwencje "rajdu" motocyklisty na terenie Katowic w rejonie Drogi Krajowej numer 78. Kierujący został zatrzymany do kontroli przez zabrzańskich policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wchodzących w skład grupy "SPEED".

Policjanci z grupy „Speed” kontrolują w szczególności miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji tych zadań kierowane są głównie radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami.

Zatrzymano pirata drogowego na DK78

We wtorek wieczorem, policjanci zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED", zauważyli kierującego motocyklistę poruszającego się ze znaczną prędkością po Drodze Krajowej nr 78 w kierunku Mysłowic.

W trakcie jazdy motocyklista, wykonując niebezpieczne manewry, stworzył dodatkowo zagrożenie w ruchu drogowym, a także nie stosował się do obowiązku korzystania z prawego pasa ruchu. Podczas przeprowadzonego pomiaru okazało się, że kierowca pędził ponad 192 kilometry na godzinę. Policjanci od razu przystąpili do kontroli, a kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec Katowic. Spotkanie "miłośnika szybkiej jazdy" ze stróżami prawa zakończyło się dla niego mandatami  łącznie w wysokości 13 000 złotych, dodatkowo na jego konto trafiło 28 punktów karnych.

Jednak na tym nie koniec. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że motocykl nie ma wymaganego badania technicznego. W związku, z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

- Pamiętajmy, że nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie, jakie stwarzał na drodze kierujący, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Od początku wakacji na głównych ciągach komunikacyjnych widoczny jest wzmożony ruch pojazdów. Zaplanujmy swoją trasę bezpiecznie - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.