W miniony weekend liczba odwiedzin wszystkich trzech basenów wchodzących w skład Katowickich Basenów przekroczyła 2,5 mln. To dowód na to, że mieszkańcy Katowic chętnie spędzają tu swój czas, dbając o zdrowie i odprężenie.
– 2,5 mln odwiedzin miejskich basenów to potwierdzenie, że decyzja o budowie trzech mniejszych pływalni zamiast jednego dużego aquaparku była trafna. Będziemy ten projekt rozwijać, dlatego planujemy uruchomienie dwóch podobnych obiektów w kolejnych dzielnicach Katowic, czyli w rejonie Kostuchny/Podlesia oraz Tysiąclecia/Załęża. Mieszkańcy chętnie wracają na nasze miejskie pływalnie, gdyż te odpowiadają ich oczekiwaniom, a dodatkową zachętą dla katowiczanek i katowiczan jest włączenie basenów do oferty Katowickiej Karty Mieszkańca. Z KKM wejście na pływalnię odbywa się z 60% zniżką. Z takiej możliwości, nasi mieszkańcy skorzystali już ponad 1 milion razy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom basenów, których codzienna praca sprawia, że mieszkańcy mogą w komfortowych warunkach korzystać z tych obiektów – dodaje prezydent.
Ważne punkty rekreacyjne
Od momentu otwarcia w 2020 roku basenów w Brynowie i Burowcu oraz w 2022 roku w Zadolu, stały się one ważnymi punktami na rekreacyjnej mapie Katowic, oferując mieszkańcom oraz odwiedzającym nie tylko świetne warunki do pływania, ale również liczne atrakcje rekreacyjne i relaksacyjne. Wraz z rosnącą popularnością kompleksów, liczba gości systematycznie wzrastała, co doprowadziło do osiągnięcia w ostatni weekend wyniku 2,5 mln odwiedzin.
Katowickie Baseny nie są miejscem jedynie dla profesjonalnych pływaków, ale także oferują szeroką gamę zajęć dla różnych grup wiekowych. Dla dzieci są podświetlane brodziki i zjeżdżalnie, dla młodzieży i dorosłych-baseny sportowe, sauny i jacuzzi, a dla seniorów specjalne zajęcia z aerobiku w wodzie. Duże zainteresowanie obiektami jest też zasługą różnorodnych wydarzeń, które są w nich organizowane. Zawody pływackie czy turnieje sportowe przyciągają zarówno mieszkańców Katowic, jak i osoby z innych regionów.
– Jesteśmy niezmiernie dumni, że Katowickie Baseny stały się miejscem tak powszechnie cenionym i odwiedzanym przez mieszkańców oraz przyjezdnych. Przekroczenie liczby 2,5 mln klientów to dla nas nie tylko powód do świętowania i dumy, ale także zobowiązanie do dalszego doskonalenia i poszerzania naszych usług, aby sprostać oczekiwaniom naszych gości – mówi Tomasz Szpyrka, wiceprezes Katowickich Wodociągów.
Współdziałanie z ekologią
Warto również podkreślić, że Katowickie Baseny działają na podstawie proekologicznych rozwiązań. Każdy z nich wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną, a dodatkowo posiada pasiekę pszczół – co zwiększa walor edukacyjny przestrzeni tych obiektów. Katowickie baseny to także nowoczesne technologie takie jak: 4 obiegi wody ze zróżnicowaną temperaturą, proces uzdatniania oparty na produkcji własnego podchlorynu sodu w procesie elektrolizy, 5 pomp dozujących preparaty chemiczne na każdy obieg, filtry podciśnienia z węglem aktywnym i złożem żwirowym, pełny układ automatyki, lampy UV, niecki ze stali nierdzewnej.