Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Riedel 4 Riedel - międzypokoleniowa muzyczna podróż z orkiestrą w tle

  • Dodano: 2019-11-25 08:15, aktualizacja: 2019-11-22 10:16

13 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się wyjątkowy koncert „Muzyka dla wolności".

Sebastian Riedel, wraz ze swym zespołem Cree oraz orkiestrą kameralną Tomka Szymusia, zagra tam niezapomniane przeboje z repertuaru swojego ojca Ryszarda Riedla i zespołu Dżem.

Ryszard Riedel, niczym Kurt Cobain, Jim Morrison i inni przedwcześnie zmarli giganci rocka, na zawsze pozostaje w pamięci tych szczęśliwców, którzy mieli okazję uczestniczyć w koncertach z jego udziałem, a z jego tekstami utożsamiają się kolejne pokolenia fanów. To właśnie dzięki charyzmie, osobowości i niezwykłemu talentowi wokalnemu Ryśka, takie utwory, jak „Whisky", „Wehikuł czasu", „Czerwony jak cegła" czy „Naiwne pytania" weszły do kanonu polskiej piosenki.

Jego syn Sebastian sporo ryzykował, decydując się na karierę muzyczną – zmierzyć się z legendą tak sławnego ojca nigdy nie jest łatwo. Jednak dziś można stwierdzić śmiało, że wyszedł z tej próby obronną ręką, a kierowany przez niego zespół Cree dorobił się rzeszy wiernych fanów i właśnie świętuje 25-lecie działalności. Częścią obchodów tej okrągłej rocznicy są trzy wyjątkowe koncerty w ramach projektu Riedel 4 Riedel:

Finałowy koncert tej mini-trasy odbędzie się w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i będzie nosił podtytuł „Muzyka dla wolności".

Sebastian wielokrotnie wykonywał na żywo utwory ojca, jednak tym razem zrobi to w zupełnie nowej oprawie muzycznej, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Tomka Szymusia. Jej szef, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wybitny muzyk, kompozytor, dyrygent i aranżer, brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt z własną orkiestrą oraz czołowymi polskimi artystami (m.in. Violettą Villas, Justyną Steczkowską i Ewą Bem). Dba też o oprawę muzyczną programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Można zatem być pewnym, że dobrze znane piosenki zyskają na koncertach Riedel 4 Riedel zupełnie nowe, odświeżone brzmienie.

Bilety na koncerty Riedel 4 Riedel można kupować za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl. Wszystkie miejsca na widowni są siedzące i numerowane

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.