Wiadomości z Katowic

Rozbity gang narkotykowy. Akcja CBŚP w Katowicach

 • Dodano: 2018-12-13 06:15, aktualizacja: 2018-12-13 06:29

W stolicy województwa funkcjonariusze CBŚP wraz z funkcjonariuszami z Ostravy zlikwidowali laboratorium metamfetaminy. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Katowice Zachód.

W trakcie działań zatrzymanych zostało łącznie 7 osób (w tym 5 obywateli Czech) i zabezpieczono narzędzia oraz środki chemiczne służące do produkcji narkotyków. Akcja udała się dzięki współpracy policjantów z Zarządu w Katowicach CBŚP i funkcjonariuszy Policji z Ostravy. W garażu wynajmowanego przez grupę przestępczą domu została zabezpieczona i zlikwidowana kompletna linia produkcyjna metamfetaminy, w tym naczynia i narzędzia służące do przeprowadzania syntezy. Chemicy zostali złapani na gorącym uczynku - policjanci weszli do obiektu w chwili produkcji.

Na miejscu znaleziono i zabezpieczono 4,5 tys. sztuk tabletek z zawartością pseudoefedryny, 2,5 tys. sztuk opakowań po tych tabletkach, półprodukty chemiczne (pół litra pochodnej syntezy metamfetaminy, „czerwonego fosforu” i inne środki). Z analizy funkcjonariuszy wynika, że z tej ilości substancji można by wyprodukować co najmniej  300 gramów metamfetaminy. W trakcie przeszukania lokalu i samochodów należących do grupy, policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotową metamfetaminę.

Okazuje się, że produkowany w Katowicach towar trafiał do Czech. Trwają czynności w celu ustalenia tego, ile osób jest zamieszanych w proceder i ile środków odurzających wyprodukowanych w tym laboratorium trafiło na rynek, a także od kiedy ono działało. Śledztwo jest w początkowej fazie i możliwe są dalsze zatrzymania.

Trzem zatrzymanym Prokuratura Rejonowa postawiła zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i produkcji substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Zgodnie z decyzją, sądu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Komentarze (1)    dodaj »

 • czytała Krystyna Czubówna

  A potem się dziwicie że PKB Polski spada. Policja niszczy Polską gospodarkę i rozwój nowych technologii.

  • czytała Krystyna Czubówna
   2022-10-30 13:16
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również