Wiadomości z Katowic

Rozpoczęto zazielenianie ulicy Dworcowej

  • Dodano: 2020-12-04 14:00

W piątek 4 grudnia temperatury pozwoliły na bezpieczne rozpoczęcie nasadzeń na ul. Dworcowej.

Urząd Miasta przypomina, że w ramach przebudowy tej ulicy w deptak miejski, ważną zmianą jest zastąpienie stojących tu do tej pory samochodów zielenią, w tym nasadzenie 54 drzew.

To następny element metamorfozy Katowic. Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić kolejną część miasta dla pieszych i wpisuje się w naszą politykę odciążania centrum z ruchu samochodowego. Jednocześnie ważną i zauważalną zmianą będzie pojawienie się w tym miejscu zieleni. Zamiast kilku dotychczasowych drzew w projekcie przewidziano 54 duże, bo około 4 metrowe drzewa wsadzone do gruntu, a także pnącza i trawy – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wykonawca nasadzenia drzew rozpoczyna w piątek 4 grudnia i potrwają one kilkanaście najbliższych dni

Prace będzie nadzorować Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach. W sumie posadzone zostaną 54 drzewa, w tym 28 miłorzębów tremonia, 12 brzóz Maksymowicza, 14 grabów zwykłych oraz dodatkowo w strefie centralnej buk czerwony i liczne trawniki, trawy ozdobne i pnącza. Jednocześnie wykonawca będzie kontynuował prace związane z realizacją nowej nawierzchni, w której wykorzystano oprócz płyt granitowych także odzyskaną kostkę brukową, która pod przebudową znajdowała się pod asfaltem.

Z uwagi na intensywne deszcze jesienią, a także konieczność skoordynowania prac z inwestycjami prywatnymi w tym rejonie zmieniono termin zakończenia prac budowlanych. Prace zakończą się w drugim kwartale przyszłego roku, następnie czekają nas procedury związane z odbiorem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie tak, by wiosną móc udostępnić mieszkańcom kolejną ulicę w centrum Katowic, która będzie zamknięta dla ruchu kołowego – mówi  Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Wykonawcą inwestycji jest Silesia Invest z Gliwic. Wartość przebudowy to 16,8 mln zł. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.