Wiadomości z Katowic

Rozsądne parkowanie. Wspólna kontrola Policji i Straży miejskiej w Katowicach

  • Dodano: 2019-04-17 10:30

Katowiccy policjanci wspólnie ze Strażnikami Miejskimi z Katowic, przeprowadzili akcję dotyczącą niewłaściwego parkowania pojazdów na terenie miasta Katowice.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerzystów, chodnikach, w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań.

Mundurowi reagując na zgłoszenia mieszkańców oraz mając na uwadze ich bezpieczeństwo, przeprowadzili akcję mającą na celu eliminowanie nieprawidłowego parkowania. Wychodzenie na przejście dla pieszych za zaparkowanego samochodu bądź manewr omijania na drodze rowerowej, może stwarzać zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści. Stróże prawa w zależności od stopnia popełnionego wykroczenia pozostawiali na przedniej szybie samochodów informację o popełnionym wykroczeniu w postaci upomnienia bądź też dokumentowali wykroczenia i wzywali do stawiennictwa w komendzie właścicieli pojazdów.

Działania Komendy Miejskiej Policji wraz z katowicką Strażą Miejską w zakresie uporządkowania parkowania w mieście cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony przechodniów, którzy zgłaszali mundurowym swoje spostrzeżenia co do nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, dlatego też następne działania, będą realizowane już niebawem.

Do wielu zdarzeń drogowych w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku zbyt słabej widoczności tych uczestników ruchu drogowego, czego przyczyną są między innymi nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Pamiętajmy! Zderzenie z jadącym samochodem daje niewielkie szanse na przeżycie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, dlatego apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również