Wiadomości z Katowic

Rządowy Program "KLUB" na mapie!

  • Dodano: 2020-07-06 08:45, aktualizacja: 2020-07-08 07:20

Sprawdź gdzie znajdują się kluby, które otrzymały wsparcie!

Ministerstwo Sportu uruchomiło interaktywną mapę, na której zostały umieszczone wszystkie kluby sportowe, które w tym roku otrzymały wsparcie w ramach Rządowego Programu „KLUB”.

Wyszukiwarka klubów

W ramach tegorocznej edycji wsparcie trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Kwota przeznaczona na ten cel w 2020 roku to rekordowe ponad 54 miliony złotych. Dzięki temu wsparcie otrzymają wszystkie kluby, których wnioski spełniły wymogi formalne. W ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów.

Rządowy Program „KLUB”

Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do lokalnych środowisk sportowych.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu „KLUB” to:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.

W ciągu ostatnich czterech lat na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce ministerstwo przeznaczyło ponad 144 miliony złotych.

/materiały: Ministerstwo Sportu/

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Henryk66

    Rafał boi się debaty w TVP? Oj jaka szkoda... Jak się będzie bał np. prezydenta Putina to też się z nim nie spotka?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.