Wiadomości z Katowic

S-1 zwężona w stronę Katowic, ale na DK 86 otworzyli przejazd pod wiaduktem do Giszowca

  • Dodano: 2021-10-12 10:30

Do takiego widoku przez najbliższe dni muszą przyzwyczaić się kierowcy, którzy jadą od strony Jaworzna w kierunku Katowic. Kilkudziesięciometrowy odcinek drogi S1 będzie zwężony do jednego pasa z powodu remontu konstrukcji przęseł wiaduktu kolejowego. A to oznacza korki. Utrudnienia na drodze S1 potrwają co najmniej do 21 października.

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Te prace już się rozpoczęły na tym obiekcie. Polegają na oczyszczeniu konstrukcji przęsła wiaduktu, na wzmocnieniu nasypów, a także naprawie systemu odwodnieniowego i te prace są przewidziane do końca roku – mówi Katarzyna Głowacka, rzecznik PKP PLK.

S-1 zwężona w stronę Katowic, ale na DK 86 otworzyli przejazd pod wiaduktem do Giszowca. Zmiany na głównych drogach w regionie
S-1 zwężona w stronę Katowic, ale na DK 86 otworzyli przejazd pod wiaduktem do Giszowca. Zmiany na głównych drogach w regionie

Z kolei nieco łatwiej mają mieć od dziś kierowcy z Katowic i okolic, bo wprowadzona została kolejna czasowa organizacja ruchu w rejonie węzła Giszowiec na drodze z Tychów do stolicy województwa. Można już przejechać w jednym kierunku pod wiaduktem w ciągu DK86. Otwarty został przejazd z zachodu do Giszowca.

W dalszym ciągu mieszkańcy, którzy z Giszowca będą chcieli wyjechać w stronę Ochojca będą musieli wjechać na DK86 w kierunku północnym i na wysokości cmentarza komunalnego wykonać nawrotkę i wrócić na węzeł – mówi Michał Mendala, Urząd Miasta Katowice.

Sytuacja drogowa na tym przebudowywanym węźle będzie się zmieniać jeszcze nie raz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również