Wiadomości z Katowic

Śląska KAS zlikwidowała nielegalne punkty hazardowe na terenie trzech miast

  • Dodano: 2023-10-12 13:30

Śląska KAS ujawniła nielegalne automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach prowadzili czynności na terenie śląskich i zagłębiowskich miast. Mundurowi podejrzewali, że w lokalach na terenie Czeladzi, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic mogą działać punkty z nielegalnym hazardem.

Automaty do gier hazardowych w trzech miastach

Lokale, w których działały nielegalne punkty hazardowe były pilnowane przez obsługę. Szyby jednego z lokali dodatkowo oklejone były czarną folią i przysłonięte roletami antywłamaniowymi. Na fasadzie lokalu znajdowały się kamery skierowane na obszar wokół budynku. 

W wyniku skoordynowanych działań funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 20 tys. zł oraz 11 szt. automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane. Postępowanie przygotowawcze w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. złotych od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również