Wiadomości z Katowic

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE "Popularyzatorem Nauki 2020"!

  • Dodano: 2021-01-22 09:00

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizowany wspólnie z Miastem Katowice od 2016 roku triumfował w kategorii zespół w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki organizowanym przez serwis „Nauka w Polsce” PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego!

Kapituła konkursowa doceniła Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, jako „jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie, mimo że zadebiutowało jako niewielka, lokalna inicjatywa w 2016 roku”. O konsekwentnym rozwoju ŚFN KATOWICE najlepiej świadczą liczby: cztery dotychczasowe edycje przyciągnęły do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach prawie 150 tysięcy osób, a kolejnych prawie 60 tysięcy widzów śledziło przebieg festiwalu za pośrednictwem transmisji internetowej! Program tych czterech odsłon festiwalu składał się łącznie z 715 stanowisk pokazowych, 604 wykładów i 419 warsztatów, w MCK zaprezentowało się 5 tysięcy wystawców oraz wystąpiło 780 prelegentów. Na ŚFN gościliśmy 82 gości specjalnych, w tym aż 19 zagranicznych (na czele z astronautką NASA Nicole Stott, austriackim pisarzem Markiem Elsbergiem czy założycielem SETI Sethem Szostakiem), a przedstawiciele festiwalu sami gościli na kilku zagranicznych festiwalach nauki, podpatrując najlepszych w organizacji tego typu wydarzeń oraz nawiązując z nimi współpracę.

Warto przypomnieć, że to kolejne wyróżnienie dla ŚFN: w czerwcu 2019 roku festiwal zdobył Złotą Różę EUPRIO, czyli pierwszą nagrodę dla najlepszego działania marketingowego wśród wydarzeń popularnonaukowych w Europie.

Konsorcjum festiwalowe, organizujące ŚFN, tworzą: Uniwersytet Śląski w Katowicach, a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Pięknych (wszystkie z siedzibą w Katowicach) oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej i Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. W tym roku dołączyły także Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Politechnika Częstochowska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również