Wiadomości z Katowic

Spodek i rynek podświetlone na zielono - na znak solidarności z uchodźcami i migrantami

  • Dodano: 2021-11-07 14:15

Rynek i Spodek w Katowicach zostały podświetlone w sobotę na zielono. W ten sposób miasto włączyło się w akcję inicjatywy społecznej "Matki na Granicę" na znak solidarności z migrantami i uchodźcami.

"Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!"

W sobotę (6 listopada) wieczorem rynek i Spodek w Katowicach, na znak solidarności z ofiarami humanitarnego kryzysu na granicy podświetlone zostały na zielono. Podobna akcja zorganizowana została także w innych miastach m.in. w Chorzowie i Rybniku.

- Od kilkunastu tygodni na granicy polsko-białoruskiej dochodzi do dramatycznych sytuacji, których ofiarami nie są "uchodźcy" - ale tak po prostu - ludzie. Jestem przekonany, że da się połączyć obronę granic naszego kraju - z objęciem opieką w szczególności matek z dziećmi, które są zmuszone koczować w lesie w warunkach urągających godności ludzkiej. Jako #Katowice zgłosiliśmy wcześniej gotowość przyjęcia kilku rodzin migrantów. Dziś, w geście solidarności, podświetlamy rynek na zielono i dołączamy do akcji "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie! Niech Polska zaświeci na zielono - napisał prezydent Katowic - Marcin Krupa

Kolor zielony ma nawiązywać do świateł, jakie zapalają mieszkańcy Podlasia, którzy chcą zaznaczyć swoją gotowość do pomocy, szukającym ratunku ludziom. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.