Wiadomości z Katowic

Społeczny Zespół Doradczy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach

  • Dodano: 2021-09-03 06:45, aktualizacja: 2021-09-03 07:01

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami Rad Jednostek Pomocniczych katowickich dzielnic w ramach Społecznego Zespołu Doradczego Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach. W trakcie posiedzenia omówiono stan bezpieczeństwa w mieście, a także bieżące sprawy mieszkańców.

Społeczny Zespół Doradczy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach

Komendant Miejski Policji w Katowicach, po pandemicznej przerwie, zwołał posiedzenie Społecznego Zespołu Doradczego, w skład którego wchodzą, oprócz policjantów, przedstawiciele społeczni. W skład Rady Społecznej powołani są między innymi przedstawicie wszystkich Rad Jednostek Pomocniczych Miasta Katowice. Po raz pierwszy Rada została powołana decyzją Komendanta Miejskiego Policji w 2017 roku, w celu podjęcia szeregu działań instytucji na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców, zwłaszcza poprzez poprawę poczucia bezpieczeństwa. Jednym z celów jest współtworzenie projektów działań na rzecz kształtowania właściwych postaw w środowisku lokalnym, wobec realnych zagrożeń przestępczych i patologii, poprawy wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami i instytucjami w tym Policji oraz identyfikacja i zaspokajanie potrzeb społecznych w zakresie bezpieczeństwa.

Podczas wczorajszego posiedzenia przedstawiono aktualny stan bezpieczeństwa w Katowicach. Była to okazja do przyjrzenia się sytuacji społeczności lokalnej w poszczególnych dzielnicach naszego miasta, wymiany pomysłów i spostrzeżeń możliwych do realizacji w ramach współpracy. Celem Społecznego Zespołu Doradczego jest wspólne budowanie koalicji na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa w stolicy Śląska. W posiedzeniu poza Komendantem Miejskim brali udział Naczelnicy Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego oraz 18 przedstawicieli Rad Jednostek Pomocniczych Miasta Katowice. Policjanci odpowiadali na pytania przestawione przez uczestników Rady Społecznej. W trakcie spotkania przypominano o bezpłatnych aplikacjach na telefon komórkowy pod nazwą „Śląska Policja” i „Moja Komenda”, które w szybki i łatwy sposób umożliwiają kontakt z katowickimi policjantami. Podkreślono, że mieszkańcy mają możliwość skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mogą nanosić zgłoszenia dotyczące m.in. nielegalnego składowania odpadów, przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania.

Kolejne posiedzenie Rady Społecznej już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.