Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Spotkanie "Gospodarcze otwarcie roku" w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach

  • Dodano: 2019-02-05 10:15

Prognozy, szanse gospodarze oraz zmiany w prawie były tematami spotkania „Gospodarcze otwarcie roku” w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. W spotkaniu uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski

W dzisiejszym spotkaniu biorą udział główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie Piotr Soroczyński oraz rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz, ponieważ chcemy rozmawiać o prognozach i szansach gospodarczych oraz o tegorocznych zmianach w otoczeniu prawno-legislacyjnym – mówił Tomasz Zjawiony, prezes RIG Katowice.

Głos zabrał marszałek województwa, który podkreślił konieczność zdynamizowania rozwoju gospodarczego regionu i zadeklarował jednocześnie wolę szerokiej współpracy ze środowiskiem gospodarczym.

Samorząd oraz środowisko gospodarcze powinny wspólnie budować mosty o trwałych filarach, które skutecznie i z obopólną korzyścią łączyłyby te dwa światy. Naszym zadaniem jest tworzyć sprzyjające warunki rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw, które są najważniejszym elementem polskiej, ale i europejskiej gospodarki – powiedział marszałek Chełstowski.

Marszałek przypomniał również, że Śląskie jako jedyne w kraju posiada własne programy w kluczowych dokumentach: Programie dla Śląska będącym częścią Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego – podstawowym dokumencie strategicznym polityki regionalnej państwa w perspektywie do 2030 roku.

Jak zapowiedział marszałek, wiosną tego roku Regionalna Izba Gospodarcza oraz samorząd województwa planują wspólne wydarzenie, podczas którego wypracowane zostaną kierunki partycypacji społecznej i rozwoju gospodarczego regionu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.