Wiadomości z Katowic

Spotkanie wokół publikacji "Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem"

  • Dodano: 2022-04-26 10:00

Już jutro (środa 27 kwietnia) w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie "Wzajemne przepytywanie – Krzysztof Zanussi i Barbara Gruszka-Zyc" wokół publikacji „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” (Wydawnictwo Ursines) i książki poetyckiej „Dla” (Wydawnictwo Śląsk).

Spotkanie "Wzajemne przepytywanie"

„Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” to pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety. Tę sferę wybitny reżyser przez lata otaczał dyskrecją. Jego legendarna powściągliwość i arystokratyczny dystans sprawiają, że jest osobowością niedającą się zamknąć w żadnym schemacie. Książka Barbary Gruszki-Zych pozwala jednak dotknąć tajemnicy Zanussiego, którą w dużym stopniu pomaga odkryć jego żona Elżbieta. (...)

„Dla” – W nowym zbiorze wierszy Barbary Gruszki-Zych zmarli nieustannie na nowo ożywają, nie tylko wskrzeszani wspomnieniami. Króciutki, trzyliterowy zaledwie tytuł nowego tomiku Barbary Gruszki-Zych brzmi jak urwana dedykacja. „Dla” – czytamy i każdy może dopowiedzieć sobie w myśli adresata. Bo też te wiersze mają charakter uniwersalny i wielu z nas mogłoby się w nich odnaleźć. (...)

Termin: 27 kwietnia 2022 roku, godz. 17.00
Miejsce spotkania: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej ul. Francuska 12, Katowice

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Biblioteki Śląskiej – od godz. 17.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.