Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Sprawcę ataku na 14-latkę zarejestrował monitoring

  • Dodano: 2018-01-25 08:15, aktualizacja: 2018-01-25 08:04

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach poszukują mężczyzny, podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej 14-latki.

Napastnik kilka dni temu złapał na klatce schodowej 14-latkę za twarz, a gdy dziewczynka się wyrwała, mężczyzna uciekł. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat tego zdarzenia, lub mogące pomoc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego, proszone są o kontakt w policjantami z Katowic.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek 18 stycznia około 14.40 na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, za 14-latką do klatki schodowej bloku, a następnie do windy, wszedł mężczyzna. Gdy dziewczynka opuszczała windę, on wysiadł za nią. W pewnym momencie zaatakował nastolatkę, chwytając ją za twarz. Dziewczynka wyrwała się napastnikowi, który uciekł z bloku. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód. Kryminalni przesłuchali świadków oraz przejrzeli zapisy monitoringu miejskiego i placówek handlowych. Publikujemy wizerunek mężczyzny, który został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o samym zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 25 55, 32 200 20 00 lub 112.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-471355.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.