Wiadomości z Katowic

Sprawcy włamania do piwnicy zatrzymani

  • Dodano: 2019-12-05 10:00

Wywiadowcy z katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy w jednej z kamienicy w centrum Katowic.

Policjanci odzyskali skradzione mienie, a zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w noc 29 listopada br. zatrzymali dwóch mężczyzn, który włamali się do piwnicy w jednej z kamienicy w centrum Katowic. Policjanci otrzymali zgłoszenie od lokatorów, że dwóch nieznanych im mężczyzn ma wynosić jakieś worki z ich kamienicy i istnieje podejrzenie, że mogli się włamać do jednej z piwnic. W trakcie dojazdu patrolu na miejsce wywiadowcy zauważyli na ul. Warszawskiej dwóch mężczyzn, którzy nieśli worki z węglem i co chwilę nerwowo się rozglądali. Gdy policjanci zatrzymali mężczyzn, ci nie byli w stanie wyjaśnić skąd wzięli trzymane worki. Okazało się, że worki z węglem zostały skradzione z piwnicy budynku, którego dotyczyło zgłoszenie. Zatrzymani to 32-letni i 26-letni mieszkańcy Katowic. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznali. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również