Wiadomości z Katowic

Sprawcy włamania do piwnicy zatrzymani

  • Dodano: 2019-12-05 10:00

Wywiadowcy z katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy w jednej z kamienicy w centrum Katowic.

Policjanci odzyskali skradzione mienie, a zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w noc 29 listopada br. zatrzymali dwóch mężczyzn, który włamali się do piwnicy w jednej z kamienicy w centrum Katowic. Policjanci otrzymali zgłoszenie od lokatorów, że dwóch nieznanych im mężczyzn ma wynosić jakieś worki z ich kamienicy i istnieje podejrzenie, że mogli się włamać do jednej z piwnic. W trakcie dojazdu patrolu na miejsce wywiadowcy zauważyli na ul. Warszawskiej dwóch mężczyzn, którzy nieśli worki z węglem i co chwilę nerwowo się rozglądali. Gdy policjanci zatrzymali mężczyzn, ci nie byli w stanie wyjaśnić skąd wzięli trzymane worki. Okazało się, że worki z węglem zostały skradzione z piwnicy budynku, którego dotyczyło zgłoszenie. Zatrzymani to 32-letni i 26-letni mieszkańcy Katowic. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznali. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również