Wiadomości z Katowic

Sprawdź najnowszą prognozę pogody Damiana Dąbrowskiego na pierwszy jesienny weekend!

  • Dodano: 2023-09-22 07:00, aktualizacja: 2023-09-22 07:05

Przed nami pierwszy jesienny weekend, a prognoza pogody dla województwa śląskiego jest dosyć zróżnicowana. Damian Dąbrowski, sławny meteorolog przedstawia orientacyjną prognozę na nadchodzące dni.

Prognoza pogody dla Katowic na weekend

W piątek, 22 września rano możemy spodziewać się słonecznej aury, ale w ciągu dnia zachmurzenie zacznie wzrastać, zwłaszcza od zachodu. Nie przewidywane są większe opady, ale deszcz jest możliwy w nocy z piątku na sobotę. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 23-25°C, a wiatr będzie zazwyczaj słaby lub umiarkowany, jedynie na terenach podgórskich pojawi się silniejszy wiatr halny.

W sobotę, 23 września przewiduje się duże i całkowite zachmurzenie. W niektórych miejscach może wystąpić deszcz, zwłaszcza po południu w południowej części regionu. Temperatura maksymalna spadnie do około 17-19°C, a wiatr będzie słaby lub umiarkowany, wiejący z zachodu i północnego zachodu.

W niedzielę, 24 września przyniesie zróżnicowane zachmurzenie w województwie śląskim. Na ogół nieprzewidywany jest deszcz, choć w południowej części regionu mogą wystąpić krótkotrwałe opady. Temperatura maksymalna wyniesie około 16-18°C, a wiatr będzie słaby lub umiarkowany, wiejący z kierunków północnych.

Prognozę będę jeszcze aktualizować, ale generalnie pierwsze dni astronomicznej jesieni przyniosą nam jak widać spadek temperatury. - podkreślił Damian Dąbrowski.

Jak informuje Damian Dąbrowski, prognoza pogody jest bieżąco aktualizowana na jego stronie internetowej - TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również