Wiadomości z Katowic

Strefa Kultury zamknięta dla kierowców. Miejsc do parkowania będzie mniej do połowy lata

  • Dodano: 2022-05-18 13:00

Znalezienie miejsca parkingowego w Katowicach to odwieczny problem wielu kierowców. Niestety, okazuje się, że teraz znalezienie parkingu będzie jeszcze trudniejsze – 16 maja zamknięto dla kierowców Strefę Kultury. Na szczęście to tylko tymczasowe rozwiązanie, które potrwa do połowy wakacji.

Wszystko za sprawą Światowego Forum Miejskiego

Strefa Kultury musiała zostać zamknięta dla zmotoryzowanych przez trwające już przygotowania do konferencji Światowego Forum Miejskiego, której gospodarzem są właśnie Katowice. Impreza odbędzie się już w czerwcu, więc przygotowania są już na zaawansowanym poziomie. 

– Organizacja tej skali wydarzenia wymaga od nas specjalnego przygotowania, także terenu, na którym będą odbywały się obrady. Wierzę, że dzięki naszym wcześniejszym doświadczeniom w organizowaniu wysokiej rangi wydarzeń, wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a Katowice zapadną w pamięć uczestnikom forum – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Do kiedy parkingi będą niedostępne?

Strefa Kultury dla kierowców została zamknięta 16 maja – to właśnie tego dnia ruszyły prace przygotowawcze na parkingach. Miasto zadbało o to, aby wcześniej uprzedzić mieszkańców o ograniczeniu miejsc parkingowych w Strefie Kultury – za wycieraczki samochodów parkujących w tamtym miejscu trafiły specjalne ulotki informacyjne. 

Parkingi na Strefie Kultury pozostaną zamknięte aż do 29 lipca. Dlaczego tak długo? Sprzęt nie zostanie uprzątnięty z parkingów tuż po zakończeniu konferencji, ponieważ niedługo później w Strefie Kultury organizowany jest Festiwal Tauron Nowa Muzyka. Impreza, której gospodarzem od 2014 roku są Katowice, odbędzie się w dniach 21-24 lipca. Dopiero kilka dni po festiwalu będzie można ponownie korzystać z parkingów.

Jak radzić sobie z parkowaniem w Katowicach?

Zamknięte parkingi w Strefie Kultury to ogromny cios dla wszystkich osób, które do serca Śląska przyjeżdżają samochodem. Już wcześniej parkowanie w centrum było bardzo trudne, a teraz graniczy z cudem. Władze Katowic rekomendują, aby zostawiać samochody przy centrach przesiadkowych na Brynowie i Zawodziu, gdzie znajdują się darmowe parkingi. Twierdzą, że wygodniej będzie pokonać resztę trasy tramwajem czy autobusem, które bardzo często kursują w stronę centrum.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.