Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Studenci WSM uczą w Spodku pierwszej pomocy

  • Dodano: 2013-03-20 13:15
Legendarna hala widowiskowo-sportowa przez trzy dni gości uczelnie z całego województwa. XV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2013 to szansa na wymianę doświadczeń ale i zaprezentowania swoich umiejętności. Ratownicy medyczni Wyższej Szkoły medycznej w Sosnowcu z tej okazji postanowili zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.
 
 
W tym celu dla przybyłej z całego województwa młodzieży zorganizowali profesjonalne pokazy pierwszej pomocy. Pod okiem specjalistów z WSM młodzi ludzie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i dowiedzieć się co zrobić aby bez obaw nieść pomoc wszystkim potrzebującym.
 
- Każdy z naszych kilkunastominutowych pokazów cieszy się ogromną popularnością. Młodzi ludzie chętnie poznają techniki pierwszej pomocy, a przywiezione przez nas fantomy są wręcz oblegane przez chcących sprawdzić swoją wiedzę praktyczną – przyznaje Kasia, studentka Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu i dodaje – Wielu licealistów pierwszej pomocy uczyło się w szkole jednak na targach tak naprawdę pierwszy raz ma styczność z fantomami.
 
Pokazy ratownictwa to nie jedyne atrakcje XV Ogólnopolskich targów Edukacji 2013, które odbywają się w katowickim Spodku, ale na pewno jedne z bardziej przydatnych. Ratownicy WSM przez trzy dni postarają się wpoić zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy jak największej liczbie osób – To cenna lekcja, która kiedyś może uratować życie – podsumowuje Kasia.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.