Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Studenci z niemieckiej Akademii Policyjnej z wizytą w katowickiej komendzie

  • Dodano: 2019-05-13 09:30

Katowiccy policjanci gościli grupę studentów z niemieckiej Akademii Policyjnej Dolnej Saksonii.

Wspólne służby z policjantami ruchu drogowego oraz referatu wywiadowczo-interwencyjnego upłynęły pod znakiem wymiany doświadczeń, porównywania sposobu realizacji obowiązków służbowych i rozmowach o różnicach pomiędzy polską a niemiecką policją.

Niemieccy funkcjonariusze zobaczyli również pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko kierowania katowickiej komendy.

W dniach 8 i 9 maja br. studenci z Akademii Policyjnej Dolnej Saksonii odwiedzili Komendę Miejską Policji w Katowicach. Spotkanie z policjantami z Niemiec było przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń oraz porównania specyfiki służby w Polsce i w Niemczech. Gościom przedstawiono strukturę jednostki, realizowane zadania oraz charakter pracy policjantów z wydziałów i komórek organizacyjnych katowickiej komendy. Goście zza zachodniej granicy mieli również okazję pełnić służbę z drogówką i policjantami z ogniwa interwencyjnego. Zobaczyli także pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz mogli przyjrzeć się pracy dyżurnych. Okazało się, że sposób funkcjonowania policji z obu krajów jest bardzo zbliżony i borykamy się z podobnymi problemami. Służba niezależnie czy w Polsce, czy w Niemczech jest trudna, odpowiedzialna i pełna niebezpieczeństw. Ponadto nasi niemieccy goście byli pod wrażeniem sprzętu używanego przez polskich policjantów, a największe wrażenie zrobił na nich system inteligentnego monitoringu miejskiego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.