Wiadomości z Katowic

Stworzono zbiórkę na pomoc prawną dla kierowcy autobusu, który potrącił 19-latkę

 • Dodano: 2021-08-06 10:00

Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka na rzecz Łukasza T. – kierowcy, który 31 lipca śmiertelnie potrącił 19-letnią mieszkankę Świętochłowic. Zebrane fundusze mają zostać przeznaczone na opłacenie pomocy prawnej dla kierowcy, który usłyszał już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób. 

Zbiórka dla kierowcy

Internauci postanowili pomóc kierowcy, który przyczynił się do śmierci 19-letniej mamy dwójki małych dzieci. Stworzyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl, na której zbierają fundusze na pomoc prawną dla Łukasza T. Celem zbiórki było zebranie 25 tysięcy złotych – na ten moment wpłacona kwota to aż 29 tysięcy. Nadwyżka kwoty ma zostać przekazana rodzinie kierowcy.

-Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za zabójstwo oraz próbę zabójstwa dwóch osób podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata – czytamy na stronie zbiórki.

Na tym samym portalu powstało już kilka innych zbiórek na rzecz kierowcy, jednak nie zostały one zweryfikowane.

Tragedia w Katowicach. Śmiertelne potrącenie 19-latki przez autobus

Do zdarzenia doszło 31 lipca, przed godziną 6 rano, na ulicy Mickiewicza, w ścisłym centrum Katowic. W sieci pojawiły się nagrania, na których kierowca wjeżdża w grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce. 19-latka ląduje pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kolejne kilkadziesiąt metrów. W wyniku zdarzenia kobieta zmarła. Łukasz T., kierowca autobusu, usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób. Obecnie przebywa w areszcie na okres trzech miesięcy. 

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj »

 • Szoszana

  Mogła nie wychodzić na tą ulicę.

 • Gosc

  Świadomie wjeżdżał w ludzi

 • Aga

  Nikt nie ma prawa atakować nikogo, kierowca jest ofiarą

 • brawo, ty

  Sama atakujesz robiąc z kierowcy ofiarę.

 • oszust

  Podobno ktoś żeruje na naiwności ludzkiej i utworzył fałszywą wrzutkę.

 • don Stanislao

  Dlaczego portal pobiera haracz 2 zł od każdej wpłaty? Mam bezpłatną obsługę konta w banku i wpłatę bez opłat więc dla kogo to 2zł ?

 • Obiektywny

  Nie wpłacę ani grosza bo kierowca ma na rękach krew. Zrobiono z niego świętego. Żal mi tylko jego rodziny oraz innych kierowców na których też bezpodstawnie wylewa się hejt.

 • chris

  Identyczna sytuacja 2 lata temu w Krakowie: kierowca się zatrzymał. Bandyci otworzyli drzwi i maczetami masakrowali pasażerów. Wtedy wylał się hejt na kierowcę, że ich nie przejechał, gdy miał szansę.

 • federalny

  Kto chce niech wpłaca. Ja uważam, że to on ponosi pełną odpowiedzialność za śmierć tej niewinnej dziewczyny. On ją przejechał. A teraz hejterzy i inne ścierwa netowe możecie wylewać na mnie swą żółć. Lata mi to...

 • Stanislao

  A co robiła banda kiboli na jezdni i ta niewinna z nimi?

 • Bolo

  Popieram trzeba bronić chłopaka

 • polak drugi sort

  to miejsce w Katowicach jest znane od lat ,spotykają się tam szumowny ,a policja zamiast pilnować to miejsce ,to wolą łapać pijących piwo ,żałosna formacja w bandyckim kraju

 • Katowice

  Zgadzam się Tobą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.