Wiadomości z Katowic

Stworzono zbiórkę na rzecz dzieci śmiertelnie potrąconej 19-latki!

 • Dodano: 2021-08-02 07:45, aktualizacja: 2021-08-03 09:49

W sobotę, 31 lipca, w centrum Katowic doszło do tragedii. Na ulicy Mickiewicza, 19-letnia kobieta zginęła pod kołami autobusu. Okazało się, że osierociła dwójkę dzieci, które wymagają stałej opieki. Abu zapewnić dzieciom godny byt, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zaspokajanie potrzeb maluchów.

Zbiórka na godny byt

Dzień po tragedii, do której doszło w samym centrum Katowic, stworzono zbiórkę na rzecz dzieci 19-latki, która zginęła pod kołami autobusu. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na lepszy start dla dwójki osieroconych przez kobietę dzieci. Zbiórka jest kontrolowana przez siostrę zmarłej. Celem zbiórki jest zebranie 5 000 złotych – na ten moment udało się nazbierać niemalże połowę tej kwoty.

LINK DO ZBIÓRKI

Liczy się każde wsparcie!

Tragedia w centrum Katowic

W sobotę, 31 lipca w sercu Katowic kierowca wjechał w tł um ludzi stojący na ulicy. Do zdarzenia doszło na ulicy Mickiewicza, wczesnym rankiem. Ranne zostały dwie osoby, zaś jedna – 19- letnia kobieta – zmarła wskutek potrącenia przez autobus. Osierociła dwójkę małych dzieci. Kobieta niebawem miała wziąć ślub, jednak niestety nie doczekała tego dnia. 31-letni kierowca, który śmiertelnie potrącił kobietę, usłyszał zarzuty zabójstwa 19-latki i usiłowania zabójstwa dwóch osób. Za dokonany czyn grozi mu kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Policja ustaliła, że kierowca brał udział w 8 kolizjach drogowych, a autobusem jeździł od 10 lat.

Śląsk w żałobie

Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny zmarłej złożyli między innymi prezydent Katowic Marcin Krupa a także prezydent Świętochłowic, Daniel Beger - potrącona 19-latka była mieszkanką Świętochłowic.

-Rodzinie Zmarłej składam wyrazy głębokiego współczucia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc wyjaśnić przyczyny tej tragedii" - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Katowic Marcin Krupa.

-Jestem głęboko poruszony porannym wydarzeniem w Katowicach, w którym tragicznie zginęła młoda mieszkanka naszego miasta. Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Do czasu wyjaśnienia proszę o powstrzymanie się w ferowaniu wyroków i komentowania. Rodzinie i znajomym składam najszczersze wyrazy współczucia - pisze Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśniona najszybciej, jak to możliwe. Na swojej stronie internetowej opublikowali wpis, w którym potępiają zachowanie 31-letniego kierowcy.

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj »

 • Asia

  Nie wstyd wam..? Robić sobie żarty ze śmierci tej dziewczyny..? A co was obchodzi ile miała i jak żyła... Jesteście gorsi od bydła...

 • równouprawnienie

  Odblokujcie tę zrzutkę kto chce niech wpłaca na dzieci. Kierowca też zbiera.

 • qowy

  Już zablokowano tę zbiórkę przez hejt [...]i.

 • A gdyby tak

  Patologia. Murem za kierowcą. Już wpłaciłam na kierowcę.

 • sarkazm

  Tak kierowca to świętoszek. Ta dziewczyna sama się przejechała.

 • Studentka

  Dla mnie głupotą jest usuwanie konta, tylko i wyłącznie dlatego że ktoś komentował. Trzebabylo zablokować możliwość komentowania i tyle, albo zmienić nazwę konta i rodzina miałaby tylko wgląd. Usuwanie wszystkiego to tak naprawdę nic nie daje bo zdjęcia to pamiątka i to rodzina powinna decydować

 • Gość

  Co to za głupota z tymi zbiórkami kasy, zapewne są ojcowie czy ojciec tych dzieci, niech na nie zarobi,co ona robiła tak wcześnie rano na mieście, chyba dopiero wracała z imprezy, włóczą się a potem płacz, żal mi kierowcy że przez patologię ma kłopoty

 • Sandra

  A co Cię to obchodzi, nie miała prawa zginąć o której by nie chodziła. Kto chce niech wpłaca na Dzieci, co cię to boli. Tak naprawdę to ten kierowca powinien teraz utrzymywać dzieci, ale Matki i.milosci nikt już nie jest im w stanie zwrócić

 • Sprawiedliwość

  Kierowca celowo wjechał w swoją ofiarę. Są świadkowie, nowe fakty wychodzą na jaw. Być może sąd uzna, że będzie płacił tym dzieciom dożywotnią rentę. Pewne zgnije w więzieniu. Coraz więcej faktów go pograża.

 • Mika

  Dalej broń patoli

 • Gdzie

  Poza tym dostaną ogromne odszkodowanie. Po co zbiórka?

 • kjkj

  A gdzie ojciec dzieci/ojcowie? Dlaczego o nim nikt nie wspomina?

 • Ona

  Żenada utworzyć zbiórkę kto ja zweryfikował co to ejst za facet dla mnie sorry patologia 19 lat i 2 dzieci do Energy sama patologia jeździ No ludzie skoro macie tyle kasy każdy wpłacacjcie ale ktoś zeruje na naiwnosci

 • Kamila

  Niejedno krotnie bawię się w tym klubie i mam dwójkę dzieci 38 lat i dobrze działająca firmę takie komentarze są na poziomie właśnie patologii ✌️Najlepiej dla Ciebie zrobić zbiórkę na przeszczep mózgu który Ci wypadł oczywiście stwierdzam to po przeczytaniu tego wpisu Abyś nigdy się w podobniej sytuacji nie znalazła bo zobaczysz co znaczy podłość ludzka pozdrawiam

 • Bbb

  Popieram zrzutkę dla maluchów. Ich mamusia została zabita, żadne pieniądze tego nie wynagrodzą. Wielu jęczy tutaj, że zostało 500... Może i tak, ale nia mają mamy. Co do orfanizatora mam tylko jedno "ale". Przy wpłacaniu wyskakuje dodatkowa opłata - 2 zł za "koszty transakcji". Jakie koszty? Przelew robię sam! Nieładnie zarabiać na cudzym nieszczęściu!!

 • Ziobro i prezydent

  Ale prezes miłościwy Kaczyński daje przecież 500 + na dziecko to po co zbierać ludzie Opamiętajcie się mają dość kasy nie dawać

 • Współczująca

  Już wpłaciłam bardzo dobra inicjatywa. To dla dzieci.

 • Saneskonar

  Co matka dwójki dzieci robiła o 6 rano z tymi patolami?????? Gdzie był ojciec? Z kim były dzieci? Dobry ale nie wpłacę ani grosza.

 • Anna

  To jakieś jaja chyba są....Śląsk w żałobie

 • Ika

  Kolejna zbiórka, jedna już lata na cel 15.000 to jest żenujące. Został ojciec - chyba pracujący, zostało 500+, została siostra i dziadkowie, plus dodatki z tytułu bycia samotnym rodzicem w przypadku ojca... Dlaczego nikt nie robi zbiórek na dzieci rodziców, którzy zmarli na raka albo covid albo przez pijanych kierowców?

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.