Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Sukces młodych zawodniczek KKS Katowice!

  • Dodano: 2019-05-09 09:15

KKS Katowice najlepszą drużyną XIX edycji Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 dziewcząt.

2 maja na Stadionie PGE Narodowy, przed finałem Pucharu Polski Lechia Gdańsk - Jagielonia Białystok, dziewczyny z KKS Katowice w kategorii U-10 wystąpiły w finale XIX edycji Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. W wielkim finale rozgrywanym na PGE Narodowy katowiczanki zmierzyły się z Tęczą Bydgoszcz.

W meczu o miano najlepszej drużyny w Polsce w kategorii KKS Katowice pokonał Tęczę Bydgoszcz 2-0(1-0).
Bramkę dla Katowic strzeliła Antonina Dzierżęga, drugi gol był golem samobójczym.

KKS Katowice w swojej grupie kwalifikacyjnej na boiskach Agrykoli wygrał 6-1 z Stilonem Gorzów, 5-0 z SMS Łódź oraz 6-1 z Włókniarzem Białystok.

Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca katowiczanki na stadionie Legii wygrały dopiero po rzutach karnych ze "starymi" znajomymi, a mianowicie z Beniaminkiem Krosno 3-2, w regulaminowanym czasie widniał wynik 1-1.

W półfinale KKS Katowice pokonuje Tarnovię Tarnów 3-1.


Oprócz zwycięstwa katowiczanki zdobyły również nagrody indywidualne

Najlepszą zawodniczką turnieju została Antonina Dzierżęga, która odebrała nagrodę z rąk Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast Oliwia Rak została królem strzelców.

KKS Katowice pod wodzą trenerów Tomasza Nawrockiego, Michała Cebuli oraz trenerki bramkarzy Jessici Ludwiczak, wystąpiły w składzie: Julia Dekarz, Zuzia Pańtak, Emilia Brusik, Oliwia Rak, Antonina Dzierżęga, Dominika Cebula, Janina Schmidt, Malwina Thamm, Milena Jeziorek(bramkarz), Laura Kosno.

"Patrząc przez pryzmat wcześniejszych edycji turnieju wielu nas stawiało w roli faworyta jednak w poprzednich latach mieliśmy dziewczyny z różnych klubów, a to za sprawą współpracy z Krzysztofem Witkiem, który dobierał najlepsze zawodniczki ze śląska do naszego zespołu. Tak więc KKS stanowił niejako wyselekcjonowane zawodniczki wspomagane naszymi dziewczynami.

W tym roku postanowiliśmy bazować już tylko i wyłącznie na naszych zawodniczkach. Do Warszawy pojechaliśmy bardzo młodym zespołem, cztery dziewczyny były z rocznika 2009, a pozostałe bo aż sześć z rocznika 2010. Nasza wygrana to niewątpliwie ogromny sukces, wszyscy byliśmy nastawieni na fajną przygodę, dobrą integrację i cenne doświadczenie. Do Warszawy jechaliśmy na pełnym luzie, bez żadnej presji czy celów. 

Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy dzielnie wspierali i dopingowali swoje pociechy." - mówi trener Tomasz Nawrocki

Warto dodać, że w eliminacjach(finał wojewódzki) do turnieju ogólnopolskiego, który był rozgrywany na Stadionie Śląskim KKS Katowice zdobył w 5 meczach 65 bramek, nie tracąc żadnej. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.