Wiadomości z Katowic

Światowe Forum Miejskie WUF11 w Katowicach!

  • Dodano: 2022-03-30 11:45

Kolejna edycja najważniejszego i największego eventu poświęconemu rozwojowi miast odbędzie się w Katowicach!

Zapraszam wszystkich w czerwcu do Katowic na Światowe Forum Miejskie! Jako miasto, które przeszło ogromną, wielowątkową transformację jesteśmy bardzo dumni, mogąc gościć wydarzenie takiej rangi. Spotkajmy się w Katowicach i wspólnie rozmawiajmy o zrównoważonym rozwoju świata. - mówi prezydent Katowic Marcin Krupa

Światowe Forum Miejskie pierwszy raz miało miejsce w Kenii, a dokładniej w Nairobi w roku 2002. Od tego czasu odbywa się co dwa lata w miastach na całym świecie, goszcząc około 20 tysięcy uczestników. W wydarzeniu biorą udział zarówno politycy krajowi, jak i lokalni, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele samorządów krajowych i regionalnych, ludzie ze świata biznesu oraz urbaniści. 11 edycja WUF odbędzie się w katowickim Centrum Kongresowym, pierwszy raz w tej części Europy.  

- Po raz pierwszy największe i najważniejsze wydarzenie poświęcone miastom – Światowe Forum Miejskie – odbędzie się w naszej części Europy. To ogromny prestiż dla Polski i wyraz zaufania ze strony naszych partnerów z ONZ. Na wydarzeniu pokażemy między innymi imponującą transformację, jaką przeszły nasze miasta i podzielimy się doświadczeniami - mówi minister Funduszy oraz Polityki Regionalnej Grzegorz Puda

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-30 czerwca, a jego organizatorami jest Miasto Katowice, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz agenda ONZ UN- Habitat. Motywem przewodnim wydarzenia będzie hasło "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości!". Dyskusję toczone podczas trwania eventu będą krążyły wokół kilku zagadnień, między innymi:

  • budowanie odporności miasta
  • planowanie i zarządzanie
  • technologia i innowacje
  • zielona przyszłość miast
  • finanse miejskie
  •  przyszła gospodarka

Dlaczego Katowice?

Katowice zostały wybrane na organizatora wydarzenia na podstawie wielu czynników. Katowice już wiele razy były gospodarzami ważnych wydarzeń na skalę międzynarodową, a posiadanie nowoczesnego centrum kongresowego, rozwiniętej sieci transportowej oraz bazy hotelowej to czynniki, które ułatwią przyjęcie dużej ilości gości z wielu zakątków świata. Miasto w ciągu ostatnich lat przeszło dużo przemian i rewitalizacji,  między innymi powstały nowe siedziby Muzeum Śląskiego, NOSPRU, czy wspomnianego wcześniej Centrum Kongresowego. Miejsca te wraz z pobliskim Spodkiem przyciągają turystów, a przy okazji budują prestiż miasta.

Więcej informacji o w wydarzeniu tutaj


Szczegółowy program wydarzenia dostępny będzie wkrótce na stronie organizatorów wydarzenia.


Źródło: Zofia Nowak

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.