Wiadomości z Katowic

Teatr Gry i Ludzie z Katowic na EXPO 2020 Dubaju!

  • Dodano: 2021-10-27 06:15, aktualizacja: 2021-10-26 23:25

Katowicki Teatr Gry i Ludzie zaprezentuje swoją twórczość w Dubaju. Tym samym będzie współtworzyć Pawilon Polski na odbywającej się tam Wystawie Światowej Expo 2020.

EXPO 2020 w Dubaju potrwa do wiosny 2022 roku

Z uwagi na pandemię COVID-19 Wystawa Światowa w ubiegłym roku nie odbyła się. Zdecydowano się ją odroczyć o rok. Warto dodać, że tegoroczne wydarzenia, czyli Expo 2020 Dubai po raz pierwszy organizowane jest w kraju arabskim. 

- Expo 2020 to najważniejsze gospodarcze wydarzenie na świecie porównywalne pod względem rozmachu do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata w piłce nożnej czy największych festiwali kulturalnych – informuje ministerstwo rozwoju i technologii.

Ceremonia otwarcia Pawilonu Polski rozpoczęła się 1 października. Wystawa potrwa 6 miesięcy. W tym czasie Polska w swoim pawilonie zorganizuje blisko 1000 wydarzeń. Jednym z punktów programu będzie występ Teatru Gry i Ludzie.

- Zaprezentujemy spektakl dla dzieci inspirowany legendami o straszkach śląskich. Już nie możemy się doczekać! – podkreślają przedstawiciele Teatru w mediach społecznościowych.

Teatr Gry i Ludzie specjalizuje się w produkcji spektakli zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Szczególnie upodobał sobie przedstawienia plenerowe. Do tej pory tworzący go artyści występowali już na festiwalach i podczas innych wydarzeń w wielu miastach Polski od Cieszyna i Wisły przez Łódź po Gdańsk; od Jeleniej Góry, przez Warszawę po Białystok; od Szczecina po Rzeszów i Przemyśl.

Swoją twórczość Teatr prezentował wielokrotnie w ramach Festiwalu "Malta" w Poznaniu, "Sztuka Ulicy" w Warszawie czy „Feta” w Gdańsku. Z kolei za granicą spektakle prezentowano na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji, Sziget Festival w Budapeszcie, Volt Festival w Sopronie, Loolapalooza w Berlinie, a także w Holandii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.