Wiadomości z Katowic

V Otwarte Mistrzostwa Katowic w Pływaniu. MKS Pałac Młodzieży Katowice na III miejscu!

 • Dodano: 2024-05-21 09:15

238 zawodników z 28 klubów rywalizowało ze sobą w niedzielę w Otwartych Mistrzostwach Katowic w Pływaniu. Wydarzenie, które odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Katowic, Marcina Krupy, miało miejsce już po raz piąty i licznie przyciągnęło młodych adeptów pływania.

Młodzi sportowcy

– Radość i szczęście dzieci i młodzieży jest dla nas bardzo motywujące. Jesteśmy przekonani, że organizacja tego typu wydarzeń jest potrzebna, aby krzewić ducha sportowej rywalizacji, rozwijać w młodych pływakach ich talenty oraz integrować lokalne środowisko – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów.

W tegorocznej edycji mistrzostw wzięło udział aż 238 zawodników reprezentujących 28 klubów z całego regionu. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i stylach pływackich, a ich zmagania były pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Na trybunach zgromadziło się wielu kibiców, w tym rodziny, przyjaciele oraz entuzjaści pływania, którzy dopingowali swoich ulubieńców, tworząc wyjątkową atmosferę sportowego święta.

W klasyfikacji drużynowej największy sukces odniosła drużyna UKS Wodnik Siemianowice, która zdobyła złoty medal, dzięki znakomitej postawie swoich zawodników w wielu konkurencjach. Na drugim miejscu uplasował się MOSM Tychy, którego pływacy również pokazali świetną formę i determinację. Trzecie miejsce przypadło drużynie MKS Pałac Młodzieży Katowice, co było dla nich ogromnym osiągnięciem i potwierdzeniem ciężkiej pracy na treningach. Wyniki te świadczą o wysokim poziomie szkolenia i determinacji młodych pływaków, którzy na co dzień ciężko pracują, by osiągać takie rezultaty.

Wsparcie i integracja dla młodych talentów sportowych

Wydarzenie organizowało Katowickie Stowarzyszenie Pływackie we współpracy z miastem Katowice. Zawody wspierał także Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, zarówno pod kątem finansów, jak i promocji, oraz lokalne firmy, które chętnie angażują się w inicjatywy promujące sport i zdrowy tryb życia.
V edycja Otwartych Mistrzostw Katowic w Pływaniu Dzieci i Młodzieży była nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do integracji młodzieży z różnych środowisk i promocji zdrowego stylu życia. Wydarzenie to pokazało, jak ważne są takie inicjatywy dla rozwoju młodych talentów sportowych oraz jak wielką rolę odgrywają w tym procesie lokalne społeczności, organizacje i sponsorzy. Uczestnicy mieli okazję nawiązać nowe przyjaźnie, wymienić się doświadczeniami i wspólnie cieszyć się pasją do pływania. Wszyscy zgodnie podkreślali, że takie imprezy sportowe motywują ich do dalszej pracy i pomagają rozwijać swoje umiejętności.

Kluby, które wzięły udział w mistrzostwach:

 1. CSIR MOS Dąbrowa Górnicza
 2. KS marbi-sport
 3. KS Piątka Chorzów
 4. Swimmers Ślęza
 5. Kłobucki Klub Pływacki "Delfin"
 6. MKP Wodnik 29 Tychy
 7. Miejski Klub Pływacki Zabrze
 8. MKS Pałac Młodzieży Katowice
 9. MOSM Tychy
 10. ISM Delfin Cieszyn
 11. Olimp Mikołów
 12. Klub Pływacki "Sikret" Gliwice
 13. SV-Wasserfreunde-Brandenburg
 14. UKP Ruda Śląska
 15. UKS Aligator Gorzyce
 16. UKS Aqua Team Mikołów
 17. UKS Dwójeczka Częstochowa
 18. UKS Huragan przy SP nr 45 Sosnowiec
 19. UKS Karlik Katowice
 20. UKS Myszków
 21. UKS NA FALI BYTOM
 22. Uczniowski Klub Sportowy Ondraszek w Bielsku Bialej
 23. UKS Orka Częstochowa
 24. UKS SMS Galicja Kraków
 25. UKS Victoria Kozy
 26. UKS Wodnik 29
 27. UKS Wodnik Siemianowice
 28. UMKS "Jedynka Zabrze" 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również