Wiadomości z Katowic

Viki Gabor zwyciężyła w odbywającym się w Gliwicach konkursie piosenki Eurowizja Junior

  • Dodano: 2019-11-25 10:15

Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Polka otrzymała najwięcej punktów i zwyciężyła w odbywającym się wczoraj w Gliwicach konkursie piosenki Eurowizja Junior. To drugie z rzędu zwycięstwo Polski po ubiegłorocznym sukcesie Roksany Węgiel.

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Wszystko za sprawą 12-letniej Viki Gabor, która zwyciężyła w Gliwicach z piosenką "Superhero”. Nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce w głosowaniu jury. O wielkim zwycięstwie Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019 zdecydowały głosy internautów. Polska wygrała konkurs z 278 punktami, pokonując Kazachstan aż o 51 punktów. To pierwszy raz w historii, kiedy państwo wygrało Eurowizję Junior drugi rok z rzędu.

- Kochani! Brak mi słów! Bardzo się cieszę z tej wygranej. Nie spodziewałam się tego! To jest najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła i zapamiętam ten dzień do końca swojego życia. Wszyscy byli naprawdę świetni! Tancerze dali z siebie 100% i tak fajnie mi w tym pomogli! Dziękuję Wam Wszystkim i serdecznie Was pozdrawiam! - napisała na Instagramie Viki Gabor.

Wiktoria "Viki" Gabor ma 12 lat. Urodziła się w Niemczech, a przez kilka kolejnych lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Niedawno wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Krakowa.

Gratulacje młodej wokalistce składało wielu przedstawicieli przemysłu muzycznego, mediów, a nawet polityki. Na Twitterze gratulacje Wiktorii złożył prezydent Andrzej Duda.

Konkurs piosenki Eurowizji Junior w Gliwicach był okazją do promocji miasta i całego regionu. Przed występem każdego uczestnika emitowano krótki spot, na którym można było zobaczyć konkretne miejsca znajdujące się w województwie śląskim. W przekazie telewizyjnym mogliśmy zobaczyć najpiękniejsze miejsca w woj. śląskim m.in. Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu, Zabytkowe Osiedle Nikiszowiec w Katowicach, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Stadion Śląski w Chorzowie, Operę Śląską w Bytomiu czy Muzeum Ognia w Żorach.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również