Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

W defiladzie 15 sierpnia weźmie udział 2600 żołnierzy i 185 jednostek sprzętu wojskowego!

  • Dodano: 2019-07-15 13:00

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podał szczegóły defilady, która odbędzie się 15 sierpnia w Katowicach. W defiladzie pod hasłem "Wierni Polsce" weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego, nad Katowicami przeleci też 60 statków powietrznych.

Wielka defilada przejdzie ulicami Katowic 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz stulecia wybuchu Powstań Śląskich. O szczegółach wydarzenia mówił w ubiegłym tygodniu Mariusz Błaszczak.

- Zdecydowałem, że tegoroczna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się w Katowicach, ponieważ to szczególny rok: 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego. To dobra okazja, aby przypomnieć o ludziach, gotowych poświecić życie, aby ta ziemia była częścią Polski - mówił w ubiegłym tygodniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - 15 sierpnia chcemy oddać hołd tym, którzy walczyli o przyłączenie do Polski, bowiem "śląskość" to "polskość" - powiedział w Katowicach minister.

Jak poinformował minister Błaszczak, w defiladzie weźmie udział 2,6 tys. żołnierzy Wojska Polskiego w tym 27 pododdziałów kompanii reprezentacyjnych. Na ulicach Katowic pojawi się także najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP.

- Ponad 2,5 tys. żołnierzy przejdzie ulicami Katowic, 185 wozów bojowych, 60 statków powietrznych - mówił z kolei Błaszczak na antenie Polskiego Radia, zdradzając szczegóły defilady. - To będzie wielkie święto. Serdecznie wszystkich zapraszam 15 sierpnia do Katowic, odbędzie się wielka defilada - podkreślił.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaprosił do udziału w defiladzie wszystkich mieszkańców regionu. Szczególne zaproszenie wystosował do górników.

- Chciałbym zaprosić górników, a więc tych ludzi, którzy na co dzień wykazują się odwagą, którzy są bardzo pracowici, którzy na co dzień kształtują oblicze Śląska i oblicze Polski. Bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej niezwykłej defiladzie" – powiedział.

Defilada rozpocznie się o godz. 14 na ulicy Bagiennej w Katowicach, przejedzie al. Roździeńskiego od wiaduktu na Lwowskiej, przez rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, aż do ronda Pętli Słonecznej.

W defiladzie 15 sierpnia weźmie udział 2600 żołnierzy i 185 jednostek sprzętu wojskowego!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.