Wiadomości z Katowic

W Katowicach powstało drugie Koło Platformy Obywatelskiej. Na czele Marek Plura

  • Dodano: 2021-01-27 13:00

Nastąpiły zmiany na politycznej mapie Katowic. Marek Plura i Ewa Kołodziej zakładają nowe koło Platformy Obywatelskiej w Katowicach. Przekonują, że to nie konkurencja, a pozytywny znak rozwoju sił prodemokratycznych.


Senator Marek Plura zdecydował się na założenie drugiego koła PO w stolicy województwa śląskiego. O przedsięwzięciu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych 24 stycznia, czyli wtedy, kiedy Platforma Obywatelska świętowała swoje 20. urodziny. Wskazał też, że inicjatywą opiekuje się posłanka Ewa Kołodziej. Media szybko obiegły informacje o rzekomym rozłamie w PO. Czy tak się stało? Jak wskazują działacze nowe koło nie ma konkurować ze starym, ale działać na rzecz Śląska i przyciągać nowych członków.

Jestem przekonany, że nowe koło Platforma Obywatelska w Katowicach to pozytywny znak rozwoju sił prodemokratycznych, a przede wszystkim autentyczna potrzeba ludzi, którzy są w PO i tych, którzy chcą się zapisać – podkreśla Marek Plura.
 

Senator wskazuje też, że inicjatywa powołania nowego koła nie jest wymierzona w Jarosława Makowskiego, który jest obecnie katowickim liderem. Dodaje też, że mocno go wspierał w tym, aby ten został szefem w Katowicach.
 

O założeniu drugiego rozmawiamy z Jarkiem od pół roku - teraz przyszedł ten czas. Mnogość kół jest naturalna - o ile działają. Np. we Wrocławiu jest ich 16! Mój pomysł dla katowickiej Platformy to 5 kół, tyle ile okręgów wyb. do Rady Miasta. To byłby układ, który wszystkich by aktywizował dla wspólnego dobra, a odrobina konkurencji też zawsze inspiruje. Jeszcze tylko pozytywna decyzja Zarządu Regionu (którego nie zaskakujemy, bo już pół roku temu daliśmy znać o dobrej nowinie z Katowic) i mamy nowe pozytywne otwarcie! – napisał Marek Plura w mediach społecznościowych.
 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • górnik

    "pachołkowie" bruksele....marionetki sterowane jak kiedys z moskwy.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.