Wiadomości z Katowic

W Katowicach zostanie otwarty Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej Otwarta Szafa

  • Dodano: 2019-07-17 09:30, aktualizacja: 2019-07-17 13:09

Ekumeniczna Fundacja Bethlehem z siedzibą przy ulicy Gliwickiej 81 otwiera Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej Otwarta Szafa. 

Otwarcie Punktu Charytatywnego odbędzie się 23 lipca 2019 roku o godzinie 12:00.


Punkt ten będzie / jest miejscem przyjmowania różnych rzeczy np. ubrań i przekazywania ich tym, którzy takich rzeczy potrzebują. Podstawowym założeniem naszej działalności jest fakt, że rzeczy od nas się zabiera, a nie kupuje!

Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9,00 do 15,00, organizacje działalności koordynować będzie wolontariuszka i koordynator projektu Pani Ewa Wiktorowicz z pełną współpracą wolontariuszek i wolontariuszy oraz Zarządem Fundacji.

Fundacja otrzymała już masę bardzo dobrej jakości ubrań, firan, zasłon, obrusów, pościeli i wielu innych potrzebnych rzeczy, a dla najmłodszych zabawki, gry planszowe, puzzle, książki.

Istnieje również możliwość wymiany rzeczy - przynosisz swoje niepotrzebne, a zabierasz, co potrzebujesz. Rzeczy przekazywane fundacji powinny być czyste i zadbane, by móc z godnością przekazać je tym, którzy ich potrzebują. Wspierane będą wszystkie osoby potrzebujące przekazaną przez fundację odzieżą. Otwarta Szafa jest również punktem informacyjnym dla wszystkich potrzebujących pomocy z zakresu: porad prawnych, punktów noclegowych, doraźnych punktów pomocy medycznej, wsparcia psychologicznego, czy wskazania punktu wydawania bezpłatnych posiłków oraz miejsc aktywizacji dla seniorów oraz dzieci i młodzieży, a to wszystko przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach.

W Charytatywnym Punkcie Pomocy Rzeczowej będzie znajdować się również tablica informacyjna odnośnie rzeczy z zakresu innych większych przedmiotów do wydania np. mebli, wózków dziecięcych czy inwalidzkich, sprzętu AGD, RTV i innych, które można bezpłatnie nabyć. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.