Wiadomości z Katowic

W MCK ruszyły szczepienia pracowników służby zdrowia. W jeden dzień zaszczepiono 150 osób

  • Dodano: 2021-01-13 11:45

Za ścianą szpital tymczasowy, a tutaj – szczepienia na koronawirusa. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to kolejny punkt, w którym na COVID mogą zaszczepić się pracownicy ochrony zdrowia. Tu szczepienia ruszyły dzisiaj i tylko w jeden dzień z tej możliwości skorzystało ok. 150 osób.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

– Zgłaszają się pracownicy służby zdrowia na bieżąco, na bieżąco szczepimy. Lista do szczepień jest dynamiczna, z każdą chwilą nam rośnie liczba kandydatów do szczepienia. Szczepimy na bieżąco zgodnie z programem – mówi dr Paweł Mieszczański, lekarz naczelny szpitala MSWiA w Katowicach.

Cały czas szczepią się medycy, a już od poniedziałku z tej możliwości będą mogli korzystać seniorzy. W pierwszej kolejności ci powyżej 80. roku życia, kilka dni później – powyżej 70. roku życia.

– System specjalny powinien być uruchomiony już niedługo i przez ten system seniorzy będą mogli się zapisywać. Właściwie to będą trzy drogi możliwości zapisu. Pierwsze to Internetowe Konto Pacjenta, które zwykle posiadamy, druga to możliwość właśnie przez ten system. Trzecia to przez przychodnię, które są często zgłoszone punkty szczepień – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Ci młodsi i osoby nie kwalifikujące się do priorytetowych grup muszą jeszcze poczekać. Ale to nie oznacza, że nie mogą się już zapisać. W tej przychodni na szczepienie zapisało się już ok. 4 tys. osób. Gdy przyjdzie ich kolej – przychodnia o tym poinformuje i wyznaczy termin. I niekoniecznie trzeba będzie przyjść osobiście do placówki.

– Dla pacjentów z Rudy Śląskiej uruchomiliśmy trzy stacjonarne punkty szczepień w naszych poradniach w dzielnicach Bykowina, Godula i Ruda I. Natomiast w pozostałych 14 gminach, do których zostaliśmy zakwalifikowani będziemy jeździć ambulansem, to są najczęściej gminy w okolicach Częstochowy, w nim będą się odbywać te szczepienia – mówi Michał Rozewicz, prezes grupy Szpakmed.

Ale nieważne czy ktoś otrzyma szczepionkę za ścianą szpitala tymczasowego, w poradni, czy zwykłym ambulansie. Ważne, że otrzyma – przede wszystkim odporność.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.