Wiadomości z Katowic

W mieszkaniu 33-latka zabezpieczono blisko 6 kg narkotyków

  • Dodano: 2022-09-14 08:45, aktualizacja: 2022-09-14 10:15

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego mieszkaniu zabezpieczono prawie 6 kg różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna dodatkowo poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary za poprzednio popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci zdjęli z rynku prawie 6 kg narkotyków

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, wspólnie z kryminalnymi z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli prawie 2,7 kg sypkiej amfetaminy, 660 ml płynnej, MDMA o masie prawie 1,5 kg, 600 sztuk tabletek extasy i ponad 0,5 kg marihuany – czyli łącznie prawie 6 kilogramów narkotyków.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie

Wtedy też okazało się, że 33-letni mieszkaniec Chorzowa poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary 13 miesięcy więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. W Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie podejrzanemu przedstawiono zarzut wprowadzenie do obrotu środków odurzających i  substancji psychotropowych w znacznej ilości.

Na czas trwającego postępowania mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym,  w związku z realizacją nakazów osadzenia wydanych przez katowicki i chorzowski sąd. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Brawo Policja Chorzów

    Czemu chwalicie się sukcesem komendy w Chorzowie? Co niby wy macie z tym wspólnego?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.