Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Wspaniały gest biegaczy

  • Dodano: 2015-12-22 08:45, aktualizacja: 2015-12-22 08:51
20 grudnia na terenie katowickiej Strefy Kultury przez którą przebiegała trasa tegorocznego PKO Silesia Marathon miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Grupa biegowa „W pogoni za duchem” z Dąbrowy Górniczej przekazała zdobytą nagrodę, 1500 zł na rzecz Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” z Katowic.
 
 
Reprezentacja drużyny "W pogoni za duchem" wygrała konkurs organizowany przez Urząd Miejski w Katowicach na "Najlepszą Strefę Kibica - PKO Silesia Maraton 2015”. Doping i zaangażowanie licznej grupy, docenili biegacze oddając na Strefę Kibica nr. 7 aż 526 głosów. Drugie miejsce w Konkursie zajęła ekipa "Krówki Parówki" ze 181 głosami a trzecie "Najlepsi Uczniowie SP 31" ze 177 głosami.
 
 
Dla grupy z której część brała udział w zawodach, a pozostali wspaniale kibicowali na trasie, najważniejsza była dobra zabawa. Jako biegacze dobrze wiedzą jak ważny jest doping i w którym miejscu trasy maratończykom wsparcie jest potrzebne. To na pewno pomogło w skutecznym, dobrym kibicowaniu!
 
 
„Wygranie konkursu było dla naszej grupy dużym wydarzeniem. Chwilę zastanawialiśmy się na co przeznaczyć zdobyte pieniądze. Wtedy wpadliśmy na pomysł przekazania ich na prawdziwie szczytny cel - Dom Aniołów Stróżów w Katowicach. Bez wahania zapadła ostateczna decyzja, bo pomysł wszystkim się spodobał” powiedział Tomasz Waszkiewicz szef grupy biegowej „W pogoni za duchem”.
 
 
Postaramy się za rok jeszcze skuteczniej aktywizować wszystkie strefy kibica by biegacze czuli nasze wsparcie na każdym metrze ich zmagań – dodaje Waszkiewicz.
 
 
W imieniu Domu Aniołów Stróżów nagrodę odebrała Agnieszka Kubera. Dziękując za tak wspaniały gest, opowiedziała o szerokiej działalności stowarzyszenia, a że sama też biega jeszcze bardziej ucieszył ją ten wspaniały gest.
 
 
"Cieszę się, że biegacze mają w sobie tyle serca – nie tylko do biegania” powiedział Bohdan Witwicki, dyrektor PKO Silesia Marathon, który był również uczestnikiem dzisiejszego spotkania.
 
 
Spotkanie, które zaczęło się od treningu na trasie ostatnich kilometrów katowickiego PKO Silesia Marathon zakończyło się w niedzielne południe przekazaniem nagrody i wspólnym zdjęciem bohaterów przedświątecznego weekendu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.