Wiadomości z Katowic

Wtargnęli do mieszkania i pobili właściciela metalowym prętem. Sprawcy w rękach policji

  • Dodano: 2020-02-06 08:45, aktualizacja: 2020-02-06 09:01

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy zatrzymali dwóch sprawców, którzy dopuścili się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zatrzymani, to mieszkańcy Katowic w wieku 34 i 31 lat. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcom, jako recydywistom, grozi kara do 15 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło 24 grudnia ubiegłego roku w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec

Dwóch mężczyzn wtargnęło tam siłą do mieszkania poszkodowanego i pobiło go metalowym prętem. Sprawcy zażądali od napadniętego lokatora pieniędzy, lecz gdy się okazało, że ich nie ma, skradli z jego mieszkania artykuły spożywcze. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy. Kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Katowic w wieku 31 i 34 lat. Ich miejsce pobytu nie było jednak znane. Katowiccy kryminalni w tej sprawie sprawdzili wiele wątków i informacji, które pozwoliły finalnie na ustalenie miejsca pobytu sprawców rozboju. 3 lutego stróże prawa zatrzymali mężczyzn, z których jeden ukrywał się u znajomego, natomiast drugi przebywał w opuszczonym lokalu mieszkalnym. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcy dopuścili się swojego napadu w warunkach tzw. recydywy, co wpłynie na zaostrzenie ich kary, która może wynieść nawet do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również