Wiadomości z Katowic

Wypłacał pieniądze pochodzące z oszustwa "na BLIK". Grozi mu 8 lat więzienia!

  • Dodano: 2024-01-10 14:15

Policjanci Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który wypłacił pieniądze z bankomatu pochodzące z oszustwa metodą na BLIK. 19-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie ponad 50 tys. zł w gotówce. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

19-latek miał oszukiwać metodą "na BLIK"

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK. 19-letni mieszkaniec województwa małopolskiego został zatrzymany chwilę po wypłacie pieniędzy z bankomatu w centrum Katowic. 19-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie ponad 50 tys. zł w gotówce. Mężczyzna przyznał, że były to pieniądze pochodzące z oszustw metodą na BLIK. Został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono łącznie 5 zarzutów dotyczących oszustw i usiłowania oszustwa. Zabezpieczono również ujawnioną przy mężczyźnie gotówkę.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Katowicach. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również